Krāšņi FOTO! Bērnu slimnīcas “sargeņģeļi” – māsiņas – piedalās orientēšanās sacensībās

0 komentāri

Ceturtdien, 12. maijā, Starptautiskajā māsu dienā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā jau desmito reizi norisinājies svinīgs pasākums, kura laikā slimnīcas un Rietumu bankas Labdarības fonda pārstāvji sveica iejūtīgākās, centīgākās un profesionālākās slimnīcas māsiņas.

Novērtējot māsu ieguldījumu bērnu aprūpē, šogad atzinības balvas Bērnu slimnīcas lepnums – bronzā atlietus ābolus, kā arī naudas prēmijas tika pasniegtas Ambulatorās veselības aprūpes daļas māsai Mārai Liepiņai, 6. nodaļas nodaļas virsmāsai Nadeždai Mekšai un 3. nodaļas māsai Mudītei Sudrabai, bet septiņas slimnīcas māsas par priekšzīmīgu darbu saņems Atzinības rakstus.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pacientus aprūpē 546 māsas, un Māsu diena ir viņu īpašie svētki, kuros slimnīcas personāls tiekas svinīgā, muzikālā pasākumā, lai suminātu šīs profesijas pārstāves un apliecinātu viņu nenovērtējamo veikumu mazo pacientu un arī kolēģu labā.

Svinot desmitgadi, šoreiz Māsu dienas rītā Bērnu slimnīcas teritorijā norisinājās arī vēl nebijis pasākums – orientēšanās sacīkstes, kuru laikā dalībnieces slimnīcas teritorijā sacentās par apķērīgāko, veiklāko un sportiskāko māsu titulu.

Skaties foto!

“Ikdienas steigā mēs pārāk reti pasakām paldies māsiņām par viņu zināšanām, prasmēm, milzu enerģiju un mīlestību, kuru viņas velta mazo pacientu aprūpei. Starptautiskajā Māsu dienā vēlamies uzsvērt māsu darba nozīmību, palīdzot mazajiem pacientiem atgūt veselību un dzīvesprieku. Viņas tiešām ir mūsu slimnīcas lepnums un bagātība,” akcentēja slimnīcas virsmāsa Inita Stūre Stūriņa.

“Gribētu apgalvot, ka māsas ir jebkuras slimnīcas spēks un kodols. Ne tikai tāpēc, ka viņas mūsu pacientu acīs ir slimnīcas seja, bet tāpēc, ka viņu pienākumi laika gaitā ir mainījušies – atbildība kļuvusi krietni lielāka; māsām nu jāspēj būt kompetentām darbā ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Darbs bērnu slimnīcā ir dubultā grūts, jo patiesībā mūsu pacientu skaits ir jāreizina ar divi, jo katram pacientam līdzi nāk nobažījies un uztraucies vecāks, tāpēc māsai jāspēj būt modrai un atbalstošai katru sava darba minūti,” pauda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

Bērnu slimnīcas lepnums balva dibināta 2007. gadā, lai godinātu Bērnu slimnīcas aprūpes personālu, kā arī lai izteiktu tam pateicību par ieguldījumu un izcili veiktu darbu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas