Kopš rudens sākuma Latvijā nosaluši jau 62 cilvēki, daži no tiem – savās mājās

0 komentāri

Katru gadu aukstā laika dēļ bojā iet desmitiem cilvēku. Lai arī šī ziema nav tik barga kā citus gadus, tik un tā kopš rudens sākuma Latvijā nosaluši jau 62 cilvēki. Lielākā daļa no tiem bijuši alkohola reibumā, tomēr starp sala upuriem bijuši arī pensionāri, kas nosaluši paši savās mājās.

Mediķu pieredze rāda, ka aukstais laiks prasīs jaunus upurus. Turklāt maldīgi ir domāt, ka nosalšanai pakļauti ir tikai cilvēki bez pajumtes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai arī visbiežāk par sala upuriem tik tiešām kļūst bezpajumtnieki, kuri pieraduši dzīvot ārā un par mājvietu izvēlējušies šķūnīšus vai pamestas mājas, tomēr gana daudz ir tādu, kuri pārmērīgi iedzēruši un iemiguši zem klajas debess. Šoziem kādam 51 gadu vecam vīrietim pēc nosalšanas asinīs konstatētas gandrīz 6 promiles alkohola.

Nosalšana var draudēt arī gados vecākiem cilvēkiem, kuriem ir mājas, taču viņi dzīvo vieni. Nereti viņi sirgst ar kādu hronisku kaiti – tai saasinoties, cilvēks var nokrist uz grīdas, un, nespējot izsaukt palīdzību, tur pavada tik ilgu laiku, līdz nosalst. Šādi šomēnes mirusi arī kāda 96 gadus veca sieviete un 64 gadīgs vīrietis.

Šogad Latvijā nosaluši jau 23 cilvēki, pērn šajā laika posmā sals prasīja 28 cilvēku dzīvības. Nosalst arī gados jauni un veselīgi cilvēki, kuri uz ielas neveiksmīgi pakrituši, smagi satraumējušies un nespēj izsaukt palīdzību.

Mediķi aicina līdzcilvēkus nebūt vienaldzīgiem, un šādos gadījumos nelaimē nonākušajiem palīdzēt pašiem vai izsaukt ātro palīdzību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas