Kopš rudens sākuma Latvijā nosaluši jau 62 cilvēki, daži no tiem – savās mājās

0 komentāri
Kopš rudens sākuma Latvijā nosaluši jau 62 cilvēki, daži no tiem – savās mājās
FOTO: LETA

Katru gadu aukstā laika dēļ bojā iet desmitiem cilvēku. Lai arī šī ziema nav tik barga kā citus gadus, tik un tā kopš rudens sākuma Latvijā nosaluši jau 62 cilvēki. Lielākā daļa no tiem bijuši alkohola reibumā, tomēr starp sala upuriem bijuši arī pensionāri, kas nosaluši paši savās mājās.

Mediķu pieredze rāda, ka aukstais laiks prasīs jaunus upurus. Turklāt maldīgi ir domāt, ka nosalšanai pakļauti ir tikai cilvēki bez pajumtes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai arī visbiežāk par sala upuriem tik tiešām kļūst bezpajumtnieki, kuri pieraduši dzīvot ārā un par mājvietu izvēlējušies šķūnīšus vai pamestas mājas, tomēr gana daudz ir tādu, kuri pārmērīgi iedzēruši un iemiguši zem klajas debess. Šoziem kādam 51 gadu vecam vīrietim pēc nosalšanas asinīs konstatētas gandrīz 6 promiles alkohola.

Nosalšana var draudēt arī gados vecākiem cilvēkiem, kuriem ir mājas, taču viņi dzīvo vieni. Nereti viņi sirgst ar kādu hronisku kaiti – tai saasinoties, cilvēks var nokrist uz grīdas, un, nespējot izsaukt palīdzību, tur pavada tik ilgu laiku, līdz nosalst. Šādi šomēnes mirusi arī kāda 96 gadus veca sieviete un 64 gadīgs vīrietis.

Šogad Latvijā nosaluši jau 23 cilvēki, pērn šajā laika posmā sals prasīja 28 cilvēku dzīvības. Nosalst arī gados jauni un veselīgi cilvēki, kuri uz ielas neveiksmīgi pakrituši, smagi satraumējušies un nespēj izsaukt palīdzību.

Mediķi aicina līdzcilvēkus nebūt vienaldzīgiem, un šādos gadījumos nelaimē nonākušajiem palīdzēt pašiem vai izsaukt ātro palīdzību.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas