Konkrētie patvēruma meklētāji Latvijā nav nonākuši nejauši, akcentē amatpersonas

0 komentāri

Iekšlietu ministrijas amatpersonas vairakkārt uzsver, ka konkrētie cilvēki, kas piektdienas vakarā, meklējot patvērumu, ieradās Latvijā, te nav nonākuši nejauši.

Abas ģimenes esot atbildušas Latvijas izvirzītajiem vēlamajiem kritējam par bērniem, profesionālo izglītību un vēlamajām svešvalodas zināšanām, akcentēja ministrijas pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, – ar lielu ažiotāžu gaidīti, Latvijā piektdienas vakarā ieradušies pirmie bēgļi, par kuru uzņemšanu vienojās Eiropas Savienības dalībvalstis. Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos nogādātas divas ģimenes no Sīrijas un Eritrejas. Starp sešiem cilvēkiem ir divi bērni, bet vecākus mūsu amatpersonas raksturo kā izglītotus un strādāt gribošus cilvēkus, kuri vēlas gūt patvērumu tieši Latvijā.

Par patvēruma meklētājiem no Eritrejas tika uzsvērts, ka situācija šajā Āfrikas valstī ir ne mazāk kritiska kā Sīrijā. Vīrieši tiekot paverdzināti, kas izpaužas kā obligāta karaklausība.

Kas notiks tālāk?

Pēc ierašanās Muceniekos potenciālajiem Latvijas pavalstniekiem bija jāiziet standarta procedūra, kuras laikā tika noņemti pirkstu nospiedumi un viņi iepazīstināti ar tiesībām un pienākumiem.

Līdz bēgļa vai alternatīva statusa piešķiršanai, kas dotu tiesības pilnvērtīgi iekļauties Latvijas dzīvē, abām ģimenēm būs jāgaida vairāki mēneši, līdz viņi izies cauri virknei obligātu procedūru. Pagaidām nav skaidrs, kad ieradīsies nākamiem bēgļi. Tas esot atkarīgs no Grieķijas un Itālijas varasiestāžu rīcības, kas šobrīd esot visai lēna.

Kopumā Latvijai divu gadu laikā būs jāuzņem 531 bēglis.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas