Konflikts valdībā – ko Vējonis domā par tieslietu ministra darbu?

2 komentāri

Aizvien pieaug neapmierinātība ar tieslietu ministra Dzintara Rasnača darbu. Vairākas nevalstiskās organizācijas šodien premjerministram Mārim Kučinskim iesniedza vēstuli ar aicinājumu lemt par tieslietu ministra atbrīvošanu no amata. Ko par to visu saka Valsts prezidents?

Izrādās, – Rasnačs izpelnījies arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kritiku. Tieslietu ministra rīcību, lemjot par Stambulas konvenciju, prezidents nosaucis par nepieņemamu, kas nedrīkst palikt bez sekām. Vējonis Rasnaču kritizē par to, ka juridisko analīzi par konvenciju par vardarbības novēršanu pret sievietēm bez konkursa tika uzticēts veikt juristiem, kuri atbalsta ministra politisko pozīciju, tā vietā, lai juridiskais vērtējums būtu neitrāls.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Raimonds Vējonis, Valsts prezidents:

Tas, ka ir šī juridiskā analīze, manuprāt, ir, kā teikt, sapinušies meistarībā Tieslietu ministrijā. Jo īpaši tieslietu ministrs. Jo, manuprāt, šeit ir sajaukta jau politika ar tiesībām vai tiesības ar politiku. Un tas zināmā mērā diskreditē kopumā tiesu sistēmu, jo mums vienmēr ir bijis valstī uzskats un paļāvība uz to, ka Tieslietu ministrija dod tiešām juridisku atzinumu par jebkuru jautājumu. Bet šajā situācijā tiešām šeit ir politika iejaukta, un tas, manuprāt, nav pieņemami, jo Tieslietu ministrijai ir jāstrādā kā neatkarīgai institūcijai.

Tikmēr premjers Kučinskis neredz pamatu, kāpēc Rasnačam būtu jāatkāpjas. Līdz ar to amatu viņš pagaidām nosargājis. Tomēr novērst konvencijas parakstīšanu Rasnačam nav izdevies. Vairums ministru atbalstīja lēmumu pilnvarot labklājības ministru parakstīt konvenciju, bet ar atrunu.

Foto

Skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • OTTO
  0

  OTTO

  Ne jau Rasnačs rīkojas pret Latvijas tautas interesēm, bet tie "ono", kuri cenšas ieviest savu izvirtību. Attiecīgi apmeklējot Rīgas mikrorajonus, anketētāji varētu sameklēt 90%-īgu atbalstu Latvijas "brīvprātīgai atkalapvienošanai" ar Rašu-parašu.

  16.05.2016 19:45

 • Anda Zahovska
  0

  Anda Zahovska

  Protams,ka Kucinskis aizstaavees Rasnacu,jo NA paliidzeeja ZZS tikt pie varas.Tas,ka Rasnacs vairaakas reizes riikojies pret Latvijas intereseem,nav nekas Kucinskim.

  14.05.2016 20:41

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas