Koalīcija neiebilst Belēviča lēmumam: Zāļu valsts aģentūras direktore nepaliks savā amatā

0 komentāri

Kamēr Saeima lemj, vai izdot veselības ministru Guntis Belēviču sodīšanai par interešu konfliktu, ierēdne, kuras dēļ Belēvičs nonācis likumsargu redzeslokā, jau zaudējusi amatu. Runa ir par Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktori Ingunu Adoviču, kurai pirmdien bija pēdējā darba diena. Par savu rīcību Belēvičam nācās atskaitīties arī koalīcijas partneriem, tomēr neko vairāk kā nespēkā rausīt plecus premjere nevarēja.

Konflikts starp mūžam aktīvo veselības ministru Gunti Belēviču un nepakļāvīgo Zāļu valsts aģentūru nobrieda jau neilgi pēc viņa stāšanās amatā. Belēvičs piedāvāja reformas, kam it kā būtu jāsamazina zāļu cenas un jāpalielina pieejamība, tomēr aģentūra nesteidzās tās atbalstīt. Tad ministrs paziņoja, ka ar aģentūras direktori Ingunu Adoviču, kam šodien beidzās līguma termiņš, jauns netikšot slēgts. Citiem vārdiem – viņa ir atbrīvota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iepriekš jau izskanējis, ka ministrs attiecībā uz Adoviču nonācis interešu konfliktā – viņš pēc sava dēla, farmācijas jomas uzņēmēja Artūra Belēviča, iesnieguma ierosinājis pret aģentūras direktori disciplinārlietu. Korupcijas novēršanas birojs jau kopš vasaras cenšas panākt, lai Belēvičs tiktu par to sodīts.

Arī koalīcijas partneri šodien aicināja veselības ministru skaidroties par kaislībām Zāļu valsts aģentūrā. Tomēr bez rezultātiem – premjere vien noplātīja rokas, ka iestādes vadība ir ministra jautājums, kas netiek skatīts valdībā.

Jāpiebilst, ka iepriekš Belēvičs, spītējot premjeres iebildumiem, pārcēla citā amatā aģentūras direktores vietnieci Daci Ķikuti. Svens Henkuzens, kas stājās Ķikutes vietā, līdz ar Adovičas atbrīvošanu kļūs arī par jauno aģentūras direktoru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas