Ko patiesībā ēd mūsu bērni? Zaļās karotītes putnu gaļas vietā skolās tiek piegādāta poļu putnu gaļa

0 komentāri

Realitāte Latvijas izglītības iestāžu ēdnīcās ir nelāga – piemēram, Zaļās karotītes putnu gaļas vietā tiek piegādāta poļu putnu gaļa, Zaļās karotītes maizes vietā skolām tiek piegādāta “parastā” maize. Turklāt trūkst kontroles par to, vai skolu ēdnīcām piegādātā pārtika atbilst tam, ko sola vest tirgotājs, tā atzinis Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis. 

“Zaļajos iepirkumos” dominējušais kritērijs ir kvalitāte. To pretendenti apstiprina ar Zaļās karotītes vai bioloģiskās saimniecības sertifikātu. Taču realitāte ir ne pārāk glaimojoša.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Proti, pagājušajā gadā ieviestajam ”Zaļajam iepirkumam” vajadzēja dot priekšrocības vietējiem ražotājiem un īpaši kvalitatīvai vietējai pārtikai. Tā vietā vairāki Rīgas bērnudārzi saņēmuši bojātu produkciju.

Foto

Guntis Helmanis, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors: 

Saņēmām no pirmsskolas iestādēm tādus satrauktus zvanus – lūk, mums ir piegādāti bojāti kartupeļi, sīpoli.

Konkrētajā gadījumā pēc pašvaldības ieteikuma bērnudārzu pārstāvji uzrakstīja aktu par nekvalitatīvas produkcijas piegādi. Tad saskaņā ar līgumu bojātā prece dažu stundu laikā tika nomainīta uz citu. Tomēr kopumā problēma nav atrisināta.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas