Ko ēd bērni? Skolu kafejnīcas gaida vēl stingrāki ierobežojumi

0 komentāri

Savulaik ieviestais aizliegums, kura mērķis bija no skolu kafejnīcu plauktiem aizslaucīt čipsus, gāzētos dzērienus un citu neveselīgo pārtiku, nav bijis pietiekami efektīvs. Tāpēc otrdien valdība lems par jaunu pieeju un noteiks atļautos produktus.

Sarakstā minēti konkrēti produkti un pieļaujamais tauku, cukura, sāls un piedevu saturs. Skolās ļaus tirgot svaigus vai žāvētus augļus un dārzeņus, negrauzdētus riekstus, pienu, raudzēta piena produktus, biezpienu un sieru. Varēs piedāvāt arī galetes, sausiņus, barankas, kā arī šokolādi ar noteiktu kakao saturu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt no dzērieniem varēs izplatīt ūdeni, augļu un dārzeņu sulas, augļu nektārus, tēju, kafiju, kakao. Paredzēts noteikt arī stingrākas prasības skolu ēdnīcu gatavotajam ēdienam. Piemēram, bērniem nevarēs pasniegt desas un cīsiņus, kas satur sojas pupas, kā arī apstrādātus zvejniecības produktus. Savukārt ēdienā izmantotajai majonēzei un kečupam būs ierobežots sāls daudzums, tajā nevarēs būt konservanti un krāsvielas.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas