Ko atradīsiet – sēnes vai lodi?

0 komentāri

Tad, kad sēņu mežā tik daudz, ka teju vai ar izkapti var pļaut, reti kurš ir spējīgs nosēdēt mājās un mierīgi noskatīties, kā visi pārējie bauda gan pašu sēņošanas procesu, gan vēlāk – pašas meža veltes. Viens no Rīgai tuvākajiem mežiem neapšaubāmi ir pie Ādažiem, tāpēc daudzi jau daudzi ļaudis ik dienu dodas iekšā Ādažu poligona teritorijā, kur uzraksti uz kokiem vēsta, ka teritorijā atrasties ir bīstami.

Savukārt ļaudis paši visi kā viens stāsta, ka šāvienu troksnis viņus pilnībā nesatraucot.

Ja sēņotājiem nav bail no karavīriem, tad karavīri par sēņotāju dzīvībām gan ir sabijušies. Pa mežu haotiski sirojošie un brīdinājuma zīmes neievērojošie ļaudis gan apdraud paši sevi, gan traucē bruņoto spēku mācības.

Mācībās karavīri lieto kaujas munīciju, kas nozīme – sēņotājam ir reāla iespēja nevis atgriezties mājās ar baravikām grozā, bet gan aizbraukt uz slimnīcu vai citu – sliktāku vietu ar lodi kādā mīkstā vai mazāk mīkstā vietā.

Ļaudis gan neņem vērā neko – ne policistu, ne karavīru aizrādījumus, ne biedēšanu, ne lūgšanos. Miers poligonā valda vien tad, kad sēņošanas un ogošanas laiks ir garām.

Aicinām būt saprotošiem un neiet tur, kur Jūsu klātbūtne ir lieka. Baraviku visiem pietiks arī drošajās vietās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas