Ko atradīsiet – sēnes vai lodi?

0 komentāri

Tad, kad sēņu mežā tik daudz, ka teju vai ar izkapti var pļaut, reti kurš ir spējīgs nosēdēt mājās un mierīgi noskatīties, kā visi pārējie bauda gan pašu sēņošanas procesu, gan vēlāk – pašas meža veltes. Viens no Rīgai tuvākajiem mežiem neapšaubāmi ir pie Ādažiem, tāpēc daudzi jau daudzi ļaudis ik dienu dodas iekšā Ādažu poligona teritorijā, kur uzraksti uz kokiem vēsta, ka teritorijā atrasties ir bīstami.

Savukārt ļaudis paši visi kā viens stāsta, ka šāvienu troksnis viņus pilnībā nesatraucot.

Ja sēņotājiem nav bail no karavīriem, tad karavīri par sēņotāju dzīvībām gan ir sabijušies. Pa mežu haotiski sirojošie un brīdinājuma zīmes neievērojošie ļaudis gan apdraud paši sevi, gan traucē bruņoto spēku mācības.

Mācībās karavīri lieto kaujas munīciju, kas nozīme – sēņotājam ir reāla iespēja nevis atgriezties mājās ar baravikām grozā, bet gan aizbraukt uz slimnīcu vai citu – sliktāku vietu ar lodi kādā mīkstā vai mazāk mīkstā vietā.

Ļaudis gan neņem vērā neko – ne policistu, ne karavīru aizrādījumus, ne biedēšanu, ne lūgšanos. Miers poligonā valda vien tad, kad sēņošanas un ogošanas laiks ir garām.

Aicinām būt saprotošiem un neiet tur, kur Jūsu klātbūtne ir lieka. Baraviku visiem pietiks arī drošajās vietās.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas