KNAB uzskata, ka deputāti gatavojas ierobežot izmeklētāju neatkarību

0 komentāri

Saeimas deputāti gatavojas būtiski iegrožot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētāju neatkarību un vājināt viņu darba kvalitāti. Tā uzskata daudzi KNAB darbinieki. Viņi vērš uzmanību, ka pretēji starptautisko ekspertu brīdinājumiem, politiķi vēlas būtiski palielināt KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras un iespējas atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem.

Negaidīts pavērsiens ieilgušajā konfliktā starp KNAB darbiniekiem un biroja priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku noticis Saeimā, kura tiek skatīti grozījumi biroja likumā, kuriem vajadzēja stiprināt tā neatkarību, Latvijai gatavojoties iestāties OECD. Kā apgalvo biroja Pretkorupcijas operāciju nodaļas vadītājs Juris Jurašs un uzskata viņa pārstāvēta KNAB arodbiedrība, politiķi grib panākt pretējo, jo būtiski paplašinājuši Jaroslava Streļčenoka pilnvaras iejaukties izmeklēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jurašs atgādina, ka jau šobrīd KNAB sāktas 20 tiesvedības pret saviem darbiniekiem, un situācija kļūs tikai sliktāka. Neesot izslēgta arī masveida izmeklētāju aizplūšana. Strīdīgo likuma normu autors Aleksejs Loskutovs Juraša teikto gan dēvē par demagoģiju un uzskata, ka Streļčenokam jābūt tiesībām kontrolēt KNAB notiekošo.

Foto

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas