Kļūdas katrā otrajā vārdā nokauj studentes vēlmi kļūt par latviešu valodas skolotāju

0 komentāri

Latviešu valodas zināšanu līmenis turpina pazemināties, liecina pirmā visā pasaulē notikušā latviešu valodas diktāta rezultāti. Visvairāk darbos nav vairāk par desmit kļūdām, tomēr ir rakstītāji, kuri pamanījušies latviešu valodas likumus neievērot pat katrā otrajā vārdā.

Diktātu labošana esot pilnībā sagrāvusi baltu filoloģijas pirmā kursa studentes Līgas Urtānes vēlmi kļūt par latviešu valodas skolotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Līga Urtāne, rīdziniece:

Iedomājaties katru dienu 60 cilvēki raksta kaut kādus pārspiedumus, diktātus un tā tālāk, un skolotājai tas viss ir jālabo un jāskatās uz tām kļūdām. Tās kļūdas pieriebjas vienreiz.

Līga arī pati 3. oktobrī klātienē rakstījusi diktātu, bet pēc tam bijušai vidusskolas latviešu valodas skolotājai izlīdzējusi darbu labošanā. Pašas studentes kontā – viena pieturzīmes kļūda, un līdz ar to viņa ir viena no gandrīz 150 cilvēkiem, kuri latviešu valodas gramatikas normas nebija pārkāpusi vairāk par piecām reizēm.

Sarmīte Ruža, latviešu valodas un literatūras skolotāja:

Kļūdu tiešām ir daudz, un ir tikai seši cilvēki, kas ir uzrakstījuši to vispār bez kļūdām. Es biju domājusi, ka būs vairāk tādu, kuri ir bez kļūdām uzrakstījuši.

Lielākais kļūdu skaits ir 84, un skolotāja ir pārliecināta, ka tās pieļāvuši cittautieši, kas nolēmuši pārbaudīt savas latviešu valodas prasmes un kas vienlaikus arī priecējot. Tāpat arī 61 darbs vispār “diskvalificēts”.

Diktāts bija pulcējis rakstītājus tiešsaistē arī ārpus valsts robežām. Aktiera Jura Kalniņa priekšā lasīto fragmentu no rakstnieka Jāņa Joņeva romāna Jelgava 94 ar interneta starpniecību rakstījuši pat Beļģijā, Islandē un Grieķijā. Latvijā klātienē viskuplāko rakstītāju skaitu pulcēja Liepāja, taču ventspilnieki šoreiz bijuši viskūtrākie.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas