Ķirurgs Lācis, kurš veica pirmo sirds transplantāciju Latvijā: Ne velti sakām, ka mīlam no sirds

0 komentāri

Sirds ķirurģijas centra vadītājs profesors Romans Lācis, kurš pirms 13 gadiem veica pirmo sirds transplantāciju Latvijā, uzskata, ka viņa darbs ir ne tikai atbildīgs, bet reizē arī cēls un simbolisks, jo ne velti taču sakām, ka mīlam kādu no visas sirds.

Profesora vārds ir saistīts ar pašu pirmo sirds transplantāciju Latvijā, kas tika veikta pirms 13 gadiem, taču pavisam nesen – pirms dažām nedēļām – viņa vadībā pirmo reizi sirds transplantācija tika veikta arī bērnam.

Kopumā kopš 2002. gada Latvijā ir veiktas 20 sirds transplantācijas. Ik gadu Romana Lāča vadītajā Sirds ķirurģijas centrā tiek veikts vairāk nekā tūkstoš operāciju. Par izcilu ieguldījumu kardioķirurģijas attīstībā Romans Lācis saņēmis Stradiņa balvu, viņš ir arī Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.

Skaties foto:

Skaties video!

Skaties pilno interviju:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas