Kinologs: Narkotiku iebarošana, apmācot policijas suņus, Latvijā nenotiek

0 komentāri

”Narkotikas neviens viņiem nedod. Suņus nepieradina pie narkotiskajām vielām, tas nav mums iespējams un nav arī vajadzīgs,” akcentē Valsts policijas kinologs Egīls Vinogradovs.

Lai arī, dienējot padomju armijā, Valsts policijas (VP) kinologu nodaļas priekšnieks Egīls Vinogradovs ir pieredzējis, ka, apmācot narkotiku meklēšanai, suņiem tiek iebarotas īstas apreibinošās vielas, viņš noliedz, ka šādas metodes tiktu izmantotas Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban suņiem meklēt narkotikas māca ar spēles palīdzību – tās tiek noslēptas suņa mantiņās, stāsta E. Vinogradovs. ”Ja suni apmāca narkotiku meklēšanai, dodot viņam narkotikas, tad suņa darba mūžs ir vien divi gadi, taču mūsu suņi strādā aptuveni desmit gadus,” stāsta kinologs.

Skaties foto:

Visbiežāk dienesta suņiem nākas piedalīties pēdu dzīšanā, piemēram, ja saņemts izsaukums un noziedznieki cenšas aizbēgt no notikuma vietas.

”Mums ir bijusi zādzība no privātmājas. Tur noziedznieki, pagrābuši mantas, skrēja pāri laukam – tas bija tumsā, jau naktī. Mūsu suns gāja pa pēdām un atrada vienu nozagtu priekšmetu – konkrēti tas bija televizors,” stāsta kinoloģe Agnese Petrusēviča.

Rīgā narkotiku meklēšanā, pēdu dzīšanā vai citiem nolūkiem ik dienas regulāri dežurē trīs četrkājainie policijas palīgi, bet kopā Rīgas reģionā drošības struktūrām palīdz vairāki desmiti suņu.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas