Ķesteris par Triju zvaigžņu ordeņa saņemšanu: mani vectēvi būtu lepni

0 komentāri

Dailes teātra un seriāla Ugunsgrēks aktieris Ģirts Ķesteris, komentējot Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanu, uzskata, ka viņa vectēvi, kas savulaik bijuši Latvijas armijas virsnieki, būtu patiesi lepni ar aktiera sasniegumu.

”Acīmredzot, ir kaut kas ko esmu pārmantojis un, nenoliedzami, esmu priecīgs par apbalvojumu,” Skaties.lv pavēstīja Ģirts Ķesteris. Aktieris atklāja, ka ziņas par apbalvojumu nav bijušas pilnīgs pārsteigums, jo kaut ko esot nojautis. ”Protams, nāca, jautāja kolēģiem par mani. Kaut kādu uzmanību jutu,” atklāj Ģ. Ķesteris, ”tomēr teikt, ka biju drošs, ka tikšu apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, protams, nevaru.”

Vaicāts, vai Ģ. Ķesterim ir skaidrs, par ko viņam piešķirts apbalvojums, aktieris izteica minējumu, ka tā varētu būt viņa nacionālpatriotiskā nostāja un lojalitāte gan Latvijai, gan Valmierai, no kuras aktieris nācis.

”Pat ja redzu, ka varbūt kaut kas iet ne tā, kā gribētos, man ir svarīgi piedalīties, būt aktīvam pilsonim,” atklāja Ģ. Ķesteris, ”uzskatu, ka arī katram vīrietim, uzsveru, katram, ir iespēju robežās jādara, lai šī pasaule kļūtu labāka.” Kā Skaties.lv norādīja Ordeņu kapitulā, Ģirtam Ķesterim apbalvojums piešķirts  ”par nopelniem Latvijas kultūrā, radošo ieguldījumu Latvijas profesionālajā teātra mākslā”.

Aktieris gan neatklāja, vai publiski nēsās  apbalvojumu, taču jokojot izteica cerību, kas nekļūs pārlieku lepns, uz ko esot norādījuši arī viņa kolēģi – Dailes teātra aktieri. ”Man teātrī vaicā, kā mani tagad godā,” par kolēģu zobgalībām stāsta aktieris. Ģ. Ķesteris pēc apbalvojuma saņemšanas kļūs par Triju zvaigžņu ordeņa virsnieku.

Triju zvaigžņu ordenis Ģ. Ķesterim un citiem kavalieriem, kuru vidū ir bijušais premjers Valdis Dombrovskis un bijuši kultūras ministre Helēna Demakova, 18. novembrī pasniegs valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgā ceremonijā Melngalvju namā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas