Ķemeru parkā uzfilmē video ar vilkiem

0 komentāri

Unikālus kadrus izdevies nofilmēt Ķemeru nacionāla parka darbiniekiem. Filmējot savvaļas zirgus un govis, pamanīti un videoierakstā iemūžināti arī savvaļas vilki. Cik daudz vilku šobrīd mīt Ķemeru parkā un vai tie apdraud arī apmeklētājus?

Pelēkie vilki Ķemeru nacionālā parka teritorijā dzīvoja vēl pirms aizsargājamās teritorijas noteikšanas. Tagad ir izdevies ieskatīties plēsēju dzīvesveidā.

Nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētājs Andis Liepa skaidro, ka vilki nofilmēti pamežā pie savvaļas zirgu un taurgovju ganībām. Šīs teritorijas novērošana var sniegt atbildes uz neatbildētiem jautājumiem.

Ķemeru Nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētājs Andis Liepa:
Svarīgi ir zināt kāda ir vilku ietekme, ne tikai uz meža zvēriem, bet arī tā sadzīvošana ar zirgiem un govīm.

120 hektārus plašajām ganību pļavām piekļaujas mežs, kur zvēri dodas nakšņot. Tas ir brīdis, kad vilki savam upurim var piezagties un uzbrukt.

Vairāku mēnešu laikā nofilmētais materiāls liecina, ka parka teritorijā dzīvo viena vilku saime, kuras kodols ir četri pieauguši vilki. Tas ir pārāk neliels bars, lai uzbruktu pieaugušam, veselam zirgam vai govij. Pelēkie plēsēji no ganāmpulka noskata vājākos un neaizsargātākos.

”Pamatā tie ir vārgāki, ne tik attīstīti jaundzimušie, kuri tik ātri nevar pievienoties baram un otrs, cik viņu vecāki ir spējīgi aizstāvēt mazuļus,” dabā notiekošo skaidro Andis Liepa.

Dabas pētnieks norāda, ka tādejādi vilki uztur spēcīgu un veselu ganāmpulku.

Savukārt pašu plēsēju skaits nacionālajā parkā ir nemainīgs. Lai arī teritorija ir plaša, lielākam vilku skaitam tajā vietas nav. To apstiprina arī nofilmētais materiāls.

”Kadrā ir tikai viens jaunais vilks, nevaru apgalvot, ka tikai viens piedzimis šogad, kaut gan tā arī var būt,” uzskata Andis Liepa.

Ķemeru nacionālā parka teritorija saskaras ar citiem meža masīviem, kur dzīvo vilki. Tas ir svarīgi, lai barā saglabātos veselīgi gēni. Jāatgādina, ka vilks ir šī gada dzīvnieks.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas