Ķekavā pārapbedīs 77 latviešu strēlnieku mirstīgās atliekas

0 komentāri

Lāčplēša dienas ieskaņas pasākumu ietvaros Ķekavā notiks svinīga 77 nezināmo karavīru – latviešu strēlnieku – mirstīgo atlieku pārapbedīšana no Spieķu kalna uz Trušeļu brāļu kapiem.

Pārapbedīšanas ceremonija norisināsies 5. novembrī no plkst. 14.00. To rīko Brāļu kapu komiteja, un tajā piedalīsies arī pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā un Ķekavas novada domes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmā pasaules karā kritušo latviešu strēlnieku mirstīgo atlieku izrakumi Ķekavas pagasta Spieķu kalna brāļu kapos tika veikti 16.-18. oktobrī pēc darbu atļaujas saskaņošanas ar Ķekavas novada pašvaldību un zemes īpašniekiem. Šos izpētes darbus organizēja Brāļu kapu komiteja ar mērķi atrast nepārapbedītos karavīrus un atbilstoši karavīru godam un cieņai tos guldīt zemes klēpī Trušeļu brāļu kapos Ķekavā. Izpētes darbu laikā, ko veica meklēšanas vienība Leģenda, tika atrastas 77 karavīru mirstīgās atliekas.

Skaties foto:

Atgādinām, ka 1937. gada Spieķu kalnā, Ķekavas pagastā, iesvētīja labiekārtoto 1916.–1917. gada kritušo Krievijas armijas 1. Daugavgrīvas latviešu strēlnieku bataljona un citu karaspēka vienību karavīru kapsētu. Šajā kapsētā bija apbedīti gan Pirmā pasaules kara kauju laikā kritušie karavīri, gan pēckara laikā tuvējā apkārtnē atrastie karavīru pīšļi. Savukārt 1963. gadā pēc veco latviešu strēlnieku iniciatīvas kapsētas teritorijā uzstādīja granīta kapa plāksni.

Kapsēta pastāvēja līdz 1977. gadam, kad tika nolemts šo kapsētu likvidēt un karavīrus pārapbedīt uz Trušeļu brāļu kapiem. 1977. gadā notika pārapbedīšana un piemiņas plāksnes pārvietošana, kapsētas teritorija tika nolīdzināta un nodota lauksaimnieciskai apsaimniekošanai. Savukārt 1990. gādā pēc vietējo iedzīvotāju lūguma Brāļu kapu komitejas pārstāvji veica pārbaudes izrakumus un konstatēja, ka lielākā daļa karavīru nav pārapbedīti.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas