Kavējas Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas uzsākšana; atklātas nepilnības projektā

0 komentāri

Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcija nesāksies ātrāk kā šoruden, un teātra kolektīvs ar to ir samierinājies. Attīstītājiem jānovērš nepilnības un jāsakārto būvniecības dokumentācija atbilstoši normatīvu prasībām.

Rīgas jaunā teātra ēkas jeb tā sauktās Smiļģa mājas rekonstrukciju sākotnēji bija paredzēts uzsākt jau 2014. gada rudenī un pabeigt divu gadu laikā līdz šim gadam. Taču tagad termiņš tiek pārcelts vismaz par diviem gadiem.

Viesturs Brūzis, Rīgas Būvvaldes speciālists:

Tiek izvērtēta projekta atbilstība normatīvajiem aktiem, tā kā ēka ir sabiedriski nozīmīga, tātad jābūt visām ekspertīzēm, jābūt civiltiesiskajām apdrošināšanām.

Jau nākamnedēļ paredzēts projektu iesniegt saskaņošanai būvvaldē. Šobrīd vēl notiek aktīvs darbs pie tā noformēšanas, tiek parakstīti un locīti rasējumi, kas veido dokumentu kaudzes.

Zaiga Gaile, Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas projekta autore:

Būvniecība ir plānota 20 mēnešus, tas arī ir diezgan utopiski. Taču tagad 2018. gads visiem ir pieturas punkts, un arī kultūras ministre cer, ka līdz 2018. gada beigām teātri varēs atklāt.

Foto

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas