Katru gadu par 20% pieaug nelaimju skaits, kurās cieš bērni

0 komentāri

Ik gadu būtiski – par 20 % – palielinās nelaimes gadījumu skaits, kuros cietuši bērni, liecina apdrošināšanas sabiedrības BTA Insurance Company (BTA) apkopotie dati.

Bērni vienlīdz bieži traumas gūst dažādos gadalaikos, bet atkarībā no gadalaikiem mainās traumu gūšanas veidi. Piemēram, ziemas sezonā bērni visbiežāk gūst traumas, nodarbojoties ar dažādām ziemai raksturīgām aktivitātēm, piemēram, slidojot, slēpojot, braucot ar ragavām vai sniega dēli, liecina BTA apkopotā informācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ziemas sezonā biežāk gūtās bērnu traumas ir roku un kāju lūzumi, ceļgalu sasitumi, galvas sasitumi un smadzeņu satricinājumi. Gan ziemā, gan pavasarī un rudenī traumas tiek gūtas skolā un sporta nodarbībās, piemēram, neuzmanīgi skraidot un krītot sporta stundās, sastrīdoties un sakaujoties u.tml.

Savukārt vasarā bērni gūst traumas, atpūšoties brīvā dabā, tai skaitā, lēkājot uz batuta, braucot ar skrituļslidām, ar velosipēdu u.tml.

Dati liecina, ka 2014. gadā, salīdzinot ar 2013. gadu, par piekto daļu jeb 20% palielinājies BTA pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Savukārt apdrošināto bērnu skaits gada laikā ir dubultojies.

Interesants ir fakts, ka pērn BTA kopumā apmaksājusi aptuveni 800 kilogramus konfekšu vai augļu iegādi bērniem, kuri guvuši dažādas traumas. Tāpat apdrošinātājs bērna traumu gadījumā var segt ārstēšanās vai medikamentu u.tml. iegādi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas