Katru gadu 2000 bērni piedzimst ģimenēs, kuras nespēj tos pabarot

0 komentāri

Ja krīzes gados bija nepieciešama akcija Paēdušai Latvijai, tad tagad putraimu pakai visiem tomēr pietiek. Grūtāk ir ar jaundzimušajiem, kuru vajadzībām trūcīgākās ģimenes nespēj atlicināt pietiekami daudz līdzekļu. Uzsākta jauna akcija gandrīz vai kā paraugs valstij, ka palīdzībai jābūt daudz mērķētākai par vienkārši pabalstu vai māmiņalgu.

No katriem 20 000 bērniem, kas ik gadu piedzimst Latvijā, 2000 ierodas ģimenēs, kuras nespēj tos pabarot. Bieži vien tās ir vientuļas, arī jaunas mammas, kuras audzina trīs, četrus, pat 11 bērnus. Bet grūti iet arī, ja vienīgais pelnītājs ir tēvs, kurš darbu laukos nespēj atrast.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līga viena audzina četrus bērnus un atzīst, ka labi zina, kā ir, kad līdz mēneša beigām vienkārši nepietiek.

Tieši tāpēc, ka dot vienmēr ir vieglāk nekā lūgt, Ziedot.lv uzsācis jaunu akciju, lai palīdzētu mazajiem piecelties kājās. Ja piens jāšķaida ar ūdeni vai zāles nevar atļauties, piecelties kājās vairs nav tikai tēlains apzīmējums.

Atsaukušies uzņēmēji, un tā – pērkot Laimas zefīrus, Tukuma pienu vai Rīgas piensaimnieka Kāruma sieriņus, pa vienam centam nonāks kopējā makā, no kura trūcīgajiem mazuļiem iegādās piena maisījumu un autiņbiksītes 16 eiro vērtībā. Tā, lai pietiek vienai nedēļai.

Šādi Ziedot.lv rāda piemēru arī valstij, kas vārdos atbalsta demogrāfiju, taču dzīvē nepalīdz izkulties no nabadzības trūcīgajām ģimenēm.

Ziedot trūcīgajiem mazuļiem iespējams arī pie Maximas kasēm visā Latvijā vai Ziedot.lv mājaslapā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas