Katrs trešais skolēns mājasdarbus nepilda pie rakstāmgalda

0 komentāri

Skolā uzdotos mājasdarbus pie rakstāmgalda neveic gandrīz katrs trešais jeb 30% skolēnu, tā vietā izvēloties mācīties pie ģimenes kopējā galda ēdamistabā un viesistabā vai arī dīvānā, liecina bankas Citadele veiktā vecāku aptauja.

Dati par skolēnu ieradumiem norāda uz diviem galvenajiem iemesliem tam, kāpēc skolas uzdevumus bērni mājās neveic pie rakstāmgalda – daļā mājokļu tam īpaši piemērota galda nav vietas trūkuma dēļ, bet daļā ģimeņu izveidojies pieradums mājasdarbus pildīt citviet mājās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katrs desmitais jeb 10% vecāku norādījuši, ka bērni veic mājasdarbus pie kopējā galda viesistabā vai ēdamistabā, un tāpat gandrīz desmitā daļa skolēnu izvēlas mājasdarbus pildīt gultā vai dīvānā.

”Dzīves kvalitātes uzlabošana ir aktuāls jautājums – īpaši ģimenēm ar bērniem, kam nepārtraukti nākas domāt par to, kā ērtāk iekārtot savu mājokli. Izaicinājums ir to pielāgot mainīgajām bērnu vajadzībām, sākot no bērnu dārza un beidzot ar augstskolu. Ne velti puse no izsniegtajiem patēriņa kredītiem tiek ieguldīti mājokļa labiekārtošanā,” saka bankas Citadele Privātpersonu apkalpošanas daļas vadītāja Baiba Tētiņa.

Arhitekts, interjera dizainers Mareks Birznieks norāda uz būtiskākajiem principiem, kas jāievēro veselīgam un produktīvam mācību procesam mājās.

”Lai skolēnam jebkurā vecumā nodrošinātu ērtu un atbilstošu vidi, svarīgas ir trīs lietas – atbilstoša izmēra un augstuma rakstāmgalds, piemērots krēsls un pareizs apgaismojums. Skolēnu vēlme mācīties ērtā dīvānā vai pie ēdamgalda nav pārsteidzoša, taču jāatceras, ka ergonomiski un funkcionāli ir nozīmīga atšķirība starp žurnālgaldu un rakstāmgaldu,” uzsver Birznieks.

Lai 12 un vairāk mācību gadu garumā saglabātu pareizu stāju un redzes asumu, skolēnam jānodrošina ergonomiska un atbilstoša darba vide, tāpat kā jebkuram biroja darbiniekam.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas