Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka šogad kļuvis nabagāks

1 komentārs

Dzīvojam labāk, bet jūtamies sliktāk – tā varētu rezumēt šonedēļ publicēto pētījumu par Latvijas ģimeņu finansiālo stāvokli. Pētnieki secinājuši, ka cilvēki ir noguruši taupīt, bet algas un citi ienākumi neaug gana strauji, lai varētu atļauties apmierināt kopš krīzes gadiem atliktās vēlmes.

Inflācija ir tuvu nullei, ekonomika un algas aug, apkure un degviela paliek lētāka, bet tik un tā katrs trešais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka šogad kļuvis nabagāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ekonomisti noskaidrojuši, ka tajā tiek vainots elektrības cenu kāpums, dažādi sadzīviski notikumi un pat inflācija. Inflācijas Latvijā šogad nav bijis, tādēļ pētījuma rezultāti ekonomistus samulsinājuši un likuši izvirzīt interesantu hipotēzi.

Tikmēr par iepriecinošu varētu dēvēt ziņu, ka gandrīz vai izlīdzinājies mājsaimniecību parādu un uzkrājumu apjoms. Tas nozīmē – ja nu Latviju piemeklētu kārtējā krīze, daudziem to pārlaist būtu stipri vieglāk nekā iepriekšējo.

Pētnieki gan uzskata, ka taupīšana savā ziņā bijusi pārmērīga un bremzējusi kopējo ekonomikas izaugsmi. Šobrīd vērojams, ka taupība pamazām atkāpjas, un cilvēki atļaujas tērēt vairāk.

Paradoksālā kārtās, tas daudziem liek justies nabagākiem, jo ekonomikas izaugsme nav bijusi tik strauja kā pirms krīzes gados.

Jāpiebilst, ka ar līdzīgu pesimismu nākamo gadu gaida ceturtdaļa Latvijas iedzīvotāju, kuri uzskata, ka viņu ienākumi turpinās sarukt. Ekonomisti gan paredz, ka nākamais gads daudzu iedzīvotāju makos nesīs pozitīvas pārmaiņas.

Piemēram, trūcīgākajiem atslodzi dos lielāks ar nodokļiem neapliekamais minimums, bet ģimenes ar bērniem saņems nodokļu atlaides par bērnu interešu izglītību.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Aija Rudaša
    0

    Aija Rudaša

    Nav inflācijas?! Degviela un apkure paliek lētāka?! Ar jauno gadu degvielai akcīze augša! Apsaimniekošanas maksai PVN 21%!! Vauuu!!!! Un varam priecāties, ka mūsu ekonomika iet augšā!!! Ko jūs d***šat bumbiņas??!!

    18.12.2015 23:42

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas