Katram trešajam mediķim Latvijā piemīt izdegšanas sindroms

1 komentārs

Darbu zaudēt uz laiku vai pavisam nākas arī cita iemesla dēļ. Izdegšanas sindroms, kas Latvijā joprojām netiek uzskatīts par īstu slimības diagnozi, tomēr pieveic daudzus.

Katram trešajam mediķim Latvijā piemīt izdegšana sindroms. Un vienādam riskam ir pakļauti gan ārsti, gan medmāsas. Ātrāk gan no viņiem izdeg tie, kas atrodas tā saucamajā pirmajā frontes līnijā – “ātrās palīdzības” brigādes un ģimenes ārsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā secināts pēc Slimību profilakses un kontroles centra pasūtījuma veiktajā pētījumā, riska grupā ir ne tikai ārsti, bet visu tā saucamo palīdzošo profesiju pārstāvji.

Starp mediķiem veiktais pētījums ir pirmais par izdegšanu Latvijā. Par šā sindroma izplatību Latvijas sabiedrībā kopumā datu nav.

Zināms, ka Eiropā izdegšanas simptoms piemīt no 3 līdz vairāk nekā 30% iedzīvotāju. Psihoterapeiti ir pārliecināti: Latvijā izdegušo cilvēku kļūst arvien vairāk.

Viņiem var parādīties gan nespecifiski fiziski simptomi – locītavu un galvas sāpes, nogurums, samazināta imunitāte. Gan emocionālais diskomforts – tāda bezpalīdzības izjūta, nepatika pret agrāk mīlēto darbu.

Lai arī bieži pieminēts un tagad arī pētīts, Latvijā izdegšanas sindroms netiekot uzskatīts par īstu diagnozi. Kaut gan neārstēta izdegšana var pāraugt depresijā, kā arī beigties ar tādām psihosomatiskām izpausmēm kā kuņģa čūla vai paaugstināts spiediens, kas var novest pie insulta vai infarkta.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Aina
    +1

    Aina

    Ne tikai mediķiem,arī citiem profesiju pārstāvjiem un ne tikai katram trešajam

    22.10.2015 12:05

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas