Katoļu baznīcas galva: Dieva plānā paredzēts, ka dažreiz tiesības uz pašnoteikšanos jāaizstāv ar spēku

1 komentārs

“Tā tas ir Dieva plānā paredzēts, ka, ja tautai ir tiesības uz pašnoteikšanos, tad pienāk tādi brīži, kad šīs tiesības ir jāaizstāv ar spēku un pat atdodot savu dzīvību,” tā Rīgas Doma baznīcā, pieminot cīņās par Latviju kritušos, sacīja katoļu bīskaps Zbigņevs Stankevičs.

Lāčplēša dienas svinēšana šorīt Rīgas Doma baznīcā sākās ar garīgiem dziedājumiem, lūgšanām un svētrunām. Šajā dienā Latvijā tiek godināti visi karavīri, kas krituši, cīnoties par Latviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

11. novembris Lāčplēša dienai izvēlēts, jo 1919. gadā tieši šajā datumā Latvijas Bruņotie spēki piedzīvoja uzvaru cīņā pret skaitliski lielāko un labāk bruņoto Bermonta karaspēku. Tieši tā tiek uzskatīta par izšķirošo kauju, kas ļāva nosargāt gadu iepriekš pasludināto Latvijas neatkarību.
Tādēļ ik gadus ar ziedu nolikšanu un klusuma brīdi šī diena tiek svinēta arī Brāļu kapos.

Padomju laikos Lāčplēša dienas svinības bija stingri aizliegtas, un arī mūsdienās, pēc aptaujas datiem, 40% Latvijas iedzīvotāju šo dienu nesvin. Lielākoties cilvēki šo dienu svin mājās ģimenes lokā vai ieliekot svecīti logā. Tomēr arī pie Brīvības pieminekļa sanākušo šodien bija daudz.

FOTO: tūkstošiem cilvēku pie Rīgas pils mūra noliek svecītes

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Silva
    +1

    Silva

    Zelta vārdi! Ieklauseties, mūsu valsts varenie, pirms verat vārtus svešai nkultūrai un reliģijai, kas patiesībā vairāk ir politika.

    12.11.2015 13:32

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas