Kas sagaida Latviju nākotnē? Noskaidro, ko vēlas studēt jaunieši!

0 komentāri

Lielākajā daļā augstskolu noslēgusies jauno studentu pieņemšana, un jau var izdarīt daļējus secinājumus, kādas jomas jauniešu vidū ir pieprasītas un kādas ne.

Pēdējos gados topa augšgalā turas tiesību zinātne un medicīna, taču aizvien mazinās vēlme studēt eksaktās zinātnes. Dažās augstskolās šo jomu studētgribētāju skaits ir pavisam niecīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Elektroniskajā uzņemšanas sistēmā redzams, ka kopumā studijām 11 Latvijas augstskolās, tostarp lielākajās – Latvijas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē – kopā pieteikušies gandrīz 8500 studētgribētāju. Vidēji katrs pieteicās uz četrām studiju programmām.

Izrādās, ka populārākās studiju programmas aizvien ir tiesību zinātnes, medicīnas un datorzinātnes studijas. Joprojām maza interese ir par eksaktajām zinātnēm.

Piemēram, 11 augstskolās ir 90 budžeta vietas fizikas studijās, bet mācīties gribētāji ir tikai 56. Savukārt matemātiku par brīvu varētu mācīties 120 jauniešu, bet reāli to apgūt vēlas tikai 69 topošie studenti.

Šogad turpina samazināties arī studentu skaits. Lēsts, ka pēdējos gados studētgribētāju skaits samazinās par aptuveni 7% gadā. Tas tiek skaidrots ar tā dēvēto demogrāfisko bedri.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas