Kas nav pareizi? Tikai puse bezdarbnieku pēc valsts apmaksātiem kursiem atrod darbu!

0 komentāri

Šogad bezdarbnieku apmācībai ir atvēlēti 15 miljoni eiro. Tomēr pēc valsts organizētiem kursiem, darbu atrod mazāk nekā puse bezdarbnieku.

Rīdziniece Karina Koroljova 16 gadus dzīvoja Vācijā, kur strādāja par oficianti.  Nesen Karīna atgriezās Latvijā. Lai atrastu darbu, sieviete tagad apmeklē lietvedības kursus. Tie arī ir vispieprasītākie no  valsts organizētiem kursiem bezdarbniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Karīna Koroljova, bezdarbniece:

Mēģinu atrast darbu. Tā kā līdz šim tas nav izdevies, es biju pieteikusies šai programmai un uzsāku  apmācības. Ceru, ka pēc tām man būs veiksmīgāks tas darba sākums.

Foto

Piemēram, profesionālo studiju skolā Citadele pašlaik lietveža profesiju apgūst 12 bezdarbnieces. Studijas ilgst četrus mēnešus, un pēc tam ir jākārto valsts eksāmens. Daudzi šo profesiju apgūst tā teikt “no nulles”.

Jau vairākus gadus bezdarbniekus apmāca pēc valsts un Eiropas Savienības apmaksāto kuponu sistēmas. Lētākās programmas maksā ap 500 eiro, bet dārgākās, piemēram, metinātājs, pat pusotru tūkstoti eiro.

Profesiju bezdarbnieks izvēlas kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) karjeras konsultantu. Profesionālās tālākizglītības topa augšgalā ir lietvedība, tad seko lokmetinātājs, klientu apkalpošanas operators, šuvējs un konditora palīgs.

Savukārt darba iekārtošanas popularitātes saraksts izskatās nedaudz savādāk. Pusgada laikā pēc mācību pabeigšanas visaktīvāk darbā iekārtojās autoelektriķi, pavāri, lokmetinātāji un elektromontieri.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas