Kārtējais izaicinājums RailBaltica projektam!

0 komentāri

Dzelzceļa projekts Rail Baltica sastapies ar kārtējo izaicinājumu – jau drīzākajā laikā jānoslēdz vairāki līgumi ar kaimiņvalstīm.

Lai procesu paātrinātu, pirmdien, 30. maijā, tiek plānota augsta ranga trīs Baltijas valstu ekspertu tikšanās.

Runa kopumā ir par diviem līgumiem. Viens no tiem apstiprinās valstu apņemšanos realizēt projektu, definējot tiesību un atbildības sadalījumu. Savukārt otrs līgums attieksies uz finanšu plūsmu, atskaišu kārtību, kā arī iepirkumiem. Pirmo no dokumentiem plānots parakstīt jūnijā. Līgumi jānoslēdz, lai pierādītu, ka projekta realizācijā valstīm ir vienota izpratne, citādi var tikt apdraudēts projekta finansējums.

Trim Baltijas valstīm kopā Rail Baltica projektam Eiropas Savienība līdz 2020. gadam piešķīrusi 442 miljonus eiro. Latvijai paredzēti 238 miljoni eiro, kas pārsvarā tiks tērēti, lai uzbūvētu dzelzceļa posmu no Rīgas Centrālās stacijas līdz lidostai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas