Kāpēc sievietes ir resnākas par vīriešiem?

3 komentāri

Protams, tas nav apgalvojums, bet dažādi pētījumi ir pierādījuši, ka sievietēm ir augstāks risks uz aptaukošanos kā vīriešiem, galvenokārt jau tāpēc, ka sievietēm ķermenī ir augstāks procents tauku kā vīriešiem. Eksperti to skaidro dažādi.

Viens no aptaukošanās faktoriem ir bioloģiskais, jo pie normāla svara sievietei ķermenis satur 25% tauku, bet vīriešiem 15%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā nākamo faktoru eksperti min to, ka sieviešu hormoniem ir tendence pārtiku pārvērst taukos, vīriešiem šis faktors ir ievērojami mazāks.

Tāpat cilvēka svaru ietekmē psiholoģiskie faktori. Sievietēm ir tendence dažādus notikumus uztvert saasinātākā veidā. Pierādīts, ka bieži vien sievietes stresa situācijās sāk pastiprināti ēst.

Sieviešu aptaukošanās vērojama arī pēc grūtniecības, kad ir pazemināta fiziskā aktivitāte. Tādos brīžos tauki tiek izmantoti kā enerģijas avots un tie rada svara pieaugumu.

Dažādi pētījumi ir pierādījuši, ka sievietēm ir mazkustīgāks dzīves veids kā vīriešiem. Sēdošs dzīvesveids veicina svara uzņemšanu sievietēm 7 reizes un vīriešiem 4 reizes biežāk nekā normāls dzīvesveids.

Atgādinām, ka aptaukošanās joprojām ir viena no aktuālākajām problēmām. Līdz ar svara pieaugumu palielinās arī mirstības risks, jo cilvēki ar palielinātu svaru biežāk slimo ar sirds slimībām, arteriālo hipertenziju, insultu, cukura diabētu un onkoloģiskajām slimībām.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Rupjš
  0

  Rupjš

  pareizi, TAUKU PIKAS

  30.12.2014 16:01

 • edis
  0

  edis

  Atkal ... ,bet to jau arī raksta SIEVIETE par sievietēm !!!!!!!!!!!

  30.12.2014 15:56

 • Maiga
  0

  Maiga

  Lieciet sievietēm miera, vīrieši ir vēl resnāki!

  30.12.2014 15:34

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas