Kāpēc Latvijai 1919. gada Brīvības cīņas bija izšķirošas? Vai Tu to zini?

0 komentāri

Kāpēc Latvijai un tās karavīriem 1919. gada Brīvības cīņām bija izšķiroša nozīme? Piemēram, jaunsargiem atbildēt uz šo jautājumu tiešām nav grūti. 

Jaunsardze Diāna Ezeriņa ļoti labi zina atbildi, proti, 11. novembrī karavīri atbrīvoja Rīgu no vāciešiem un 28. novembrī pavisam izdzina vāciešus no Latvijas uz Lietuvu.

Babītes vidusskolā atzīst, ka viss novembris skolā paiet patriotiskā noskaņā, tiek pieminēti Brīvības cīņās kritušie un svinēta Valsts dibināšana. Visu novembri Babītes vidusskolas jaunāko klašu audzēkņi ir mācījušies kompozīciju no teātra izrādes Šveiks. Lai arī tā nav ne par Latviju, ne Brīvības cīņām, populārais skaņdarbs ļoti labi iederas Patriotu nedēļas noskaņā.

Babītes skolā akcentē, ka Ložmetējkalna, Cenas tīreļa, Ziemassvētku kauju norises vietu  tuvums ir būtisks faktors, kādēļ valsts svētku atzīmēšanas tradīcijas ir tik dziļas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas