Kamēr policistiem nebūs labas algas, uz uzlabojumiem neceriet! – tā paziņo Kalnmeiers

2 komentāri

Kamēr nebūs labas algas, uz uzlabojumiem neceriet – tik skarbs, vērtējot situāciju VID Finanšu policijā un banku uzraudzībā, ir ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Viņš ir neizpratnē par dienestiem pēdējā laikā veltīto kritiku, jo praksē šajās iestādēs strādājošie par smagu un valstij svarīgu darbu saņemot neadekvāti mazu atalgojumu.

Gadskārtējā prokuroru sanāksmē atskaitoties par pagājušo gadu, īpašu uzmanību Ēriks Kalnmeiers pievērsa Latvijas pelēkajam finanšu sektoram un tā uzraudzībai. Pērn reģistrēts 231 noziedzīgs nodarījums, kas saistīts ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Savukārt 17 lietas saņemtas prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai, bet deviņas lietas nodotas tiesai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kalnmeiers aizstāv policistus

Runājot par skandāliem, kas pēdējā laikā pāršalkuši VID Finanšu policiju, Kalnmeiers nesteidza kritizēt kolēģus, bet akcentēja valsts atbildību, proti, pie tik zemām algām finanšu policijā uz kvalitatīviem rezultātiem nav ko cerēt. Kalnmeiers pauž sašutumu par žurnālistiem, kas atklātībā izcēluši dažādus VID neglaimojošus gadījumus par apšaubāmiem darbiniekiem.

Jāatgādina, – diemžēl Latvija ieguvusi slavu kā valsts, kurā tiek apgrozīti arī starptautisku noziedznieku grupējumu līdzekļi. Šogad no amata atkāpās FKTK priekšnieks Kristaps Zakulis, jo par šīs iestādes spējām kontrolēt netīrus darījumus šaubas izteica pārtikušo valstu klubs OECD, kurā iestāties ir Latvijas prioritāte. Pēc ģenerālprokurora teiktā, kvalitatīva finanšu sektora uzraudzībai nepieciešamas milzīgas investīcijas, jo ar pašreizējo uzraugu skaitu ir krietni par maz.

Mazo algu dēļ cilvēki iet prom no darba

Prokuratūrā bažas rada arī darbinieku aiziešana no darba. Tieslietu ministrs pauž gatavību ar citām augstām nozares amatpersonām doties pārrunāt tiesnešu un prokuroru algu jautājumu pie Valsts pirmajām personām.

Lai gan amatpersonu izteikumi iezīmē visai drūmu ainu, pērn noziedzības līmenis kopumā samazinājies par 2,1%, un uz 100 000 iedzīvotājiem ir zemākais starp Baltijas valstīm, secina prokuratūrā.

Foto

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Paulis Galanskis
  +1

  Paulis Galanskis

  pirmkart nauda valsti janopelna radot razosanas.
  pec tam jamaksa labas algas stradajosajiem
  pec tam var iekaset nodoklus un maksat algas budzeta iestadem.
  preteja riciba valsti novedis bankrota

  18.02.2016 09:17

 • SO.
  0

  SO.

  Kad ierindas speciālistiem-arstiem, skolotājiem utt pie algas pieliek 10-20 eiro, publicē kā lielu panākumu, tagad Kalnmeijers no tribīnes sauc, ka 100 eiro pielikums neko neuzlabos, tad , piedodiet, par kādiem limeniem mēs runājam, jo skolotāji ari 20 eiro uzreiz sajūt.Augstākā izglitiba ir gan vieniem, gan otriem.

  18.02.2016 17:39

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas