Kamēr nosvinēta Skolotāju diena, lēmums par algām vēl nav pieņemts

0 komentāri

Par skolotāju algām šķēpi tiek lauzti joprojām – premjerministres Laimdotas Straujumas vadībā turpina strādāt darba grupa, kuras mērķis  ir vienoties par jaunu, taisnīgāku atalgojuma modeli pedagogiem.

Dažādo interešu dēļ līdz šim vienošanos nav izdevies panākt, un skolotāji jau gatavojas streikam, bet premjere cer, ka kopsaucējs tomēr tiks atrasts.

Skolotāji patlaban par līdzīgu darbu saņem ļoti atšķirīgu samaksu. Zemāk atalgotie pelna 420 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, bet ir skolas, kur pedagogu alga sasniedz 1900 eiro.

Jaunajā atalgojuma modelī Izglītības ministrija piedāvā līdzsvarot algas. Atkarībā no skolēnu skaita, pedagogi saņemtu no 760 līdz 1000 eiro mēnesī.

Tas nozīmē, ka skolotāji, kuru alga pārsniedz tūkstoš eiro, būtu zaudētāji. Savukārt, lai visi būtu ieguvēji, valsts maks ir par plānu, saka izglītības ministre.

Skaties foto!

Izglītības ministre Mārīte Seile:

Ja mēs gribētu ar vienu piegājienu ar šo modeļa izstrādi izveidot ideālu sistēmu tādu, kāda būtu pareiza sistēma, kurā nebūtu neviena zaudētāja, tad mēs runātu, es teiktu, tuvu droši vien 200 miljoniem eiro papildu naudas.

Premjerministre jau ir uzklausījusi lielāko daļu pašvaldību un secinājusi, Izglītības ministrijas piedāvātais modelis būs jāmaina, jo visās skolās vienādu pedagogu atalgojuma sistēmu ieviest ir neiespējami.

Plašāk par šo tematu – skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas