Kam un kā jāaudzina bērniem tikumība? Atbildīgie lauza galvas un nevar izdomāt!

0 komentāri

Tā kā Saeima, pieņemot likumu par tikumisku audzināšanu, skaidri tā arī nepateica, kas tad īsti ir tikumiskā audzināšana, šis darbs tagad ir jāpaveic Valsts izglītības satura centram, kas izstrādā vadlīnijas tikumiskai audzināšanai. Taču jau tagad viedokļu dažādības dēļ šo darbu jau var salīdzināt ar mēģinājumiem aizvērt Pandoras lādi.

Kārtējā diskusija par tikumiskās audzināšanas vadlīnijām Izglītības ministrijā pulcēja vairākas organizācijas – sākot no liberālām līdz pat konservatīvi kristīgām. Otrdien, 22. decembrī, galdā tika likts vadlīniju melnraksts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Spriest par to, kā atbilstoši tikumībai būtu jāaudzina bērni, šodien vēlējās vairāk nekā 30 dažādu organizāciju pārstāvji un arī privātpersonas. Viedokļi bija ļoti dažādi.

Foto

Lūk, daži no viedokļiem!

Ilona Bremze, asociācijas Ģimene valdes priekšsēdētāja:

Nevar norobežot mūsu jaunatni arī no šīs kvalitatīvās informācijas par to, kā veidot attiecības, arī intīmās attiecības, arī dzimumattiecības, bet tas mūsu uzstādījums, lai par šīm attiecībām runātu kontekstā ar to, kur vislabāk būtu šīs attiecības realizēt, un tā būtu ģimene, tā būtu laulība.

Iveta Ķelle, Papardes zieds:

Mūsdienās bērnu intereses ir augt ar kritisko domāšanu, zināt par savu ķermeni, uzņemties atbildību un tādējādi sevi pasargāt gan no saslimšanām un būt pozitīvam cilvēkam.

Pats dokumenta projekts plašākai sabiedrībai rādīts netiek, taču Valsts izglītības satura centra vadītājs atklāj, ka tajā iekļauti vairāki skolās mācāmi tikumi – cieņa, godīgums, taisnīgums, iecietība, laulība un ģimene. Lielākie strīdi ir par to, kurš no tiem būs svarīgāks.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas