Kalviņš: Latvijas zinātne šovasar tika apbērēta

0 komentāri

Latvijas zinātnei šovasar finansējums tika samazināts par 60%, tādējādi var uzskatīt, ka tā tikusi ”apbērēta”, tā intervijā raidījumam 900 Sekundes sacīja Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš.

Zinātnieki Latviju ir sākuši pamest, atsaucoties uz aicinājumiem strādāt labāk atalgotos darbos, pauda Kalviņš. Viņš atzīst, ka solījums – atbalsts zinātnei varētu būt tikai nākamā gada maijā – ir ”tikai cerību stariņš”, kas nozīmē, ka daudzi zinātnieki varētu arī nebūt gatavi tik ilgi gaidīt, lai ķertos pie zinātniskās darbības.

Viņš arī pauda pārliecību, ka, valdībai turpinot darboties kā līdz šim, Latvija 2017. gadā varētu būt vienīgā valsts, kura zinātnes projektus nefinansē.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas