Kaitīgās transtaukskābes turpinās bojāt iedzīvotāju veselību vismaz vēl pāris gadus

0 komentāri

Pārtikas ražotāju iebildumu dēļ Ministru kabinetā šodien tā arī netika panākta vienošanās par pāreju uz jaunām transtaukskābju normām, ko drīkstētu saturēt dažādi produkti.

Ražotāji apelē pie laika trūkuma – ar gadu nepietikšot, lai nomainītu receptes, kā arī tehnoloģiskās iekārtas. Veselības ministrija gatava piekāpties, kā maksimālo pārejas periodu dodot trīs gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā valdība atbalsta jaunās transtaukskābju normas pārtikā (to daudzums nedrīkstēs pārsniegt 2-4% no kopējā tauku daudzuma produktā), taču problēmas rada pārejas perioda noteikšana. Veselības ministrija bija iecerējusi atvēlēt gadu, lai ražotāji varētu iztirgot esošās preces un pārveidot ražošanu. Taču pārtikas uzņēmēji žēlojas, ka ar šo laiku nepietiks. Viņi norāda, – būšot gan jāmaina receptes, gan ražošanas iekārtas. Tas viss prasīšot investīcijas.

Skaties foto:

“Mēs nevaram runāt tikai par lieliem uzņēmumiem, mums jāatceras, ka Latvijā ir arī ļoti daudz mazu uzņēmumu, kurus šādas pārmaiņas finansiāli un administratīvi skars visvairāk. Viņiem šis gads varētu būt stipri mazs laika posms, lai pielāgotos jaunajiem nosacījumiem. Tāpēc mūsu viedoklis  – trīs gadi būtu pilnīgi pietiekami, lai adaptētos jaunajām prasībām,” sacīja Pēteris Liniņš, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvis.

Ražotāju pusē ir arī Zemkopības ministrija, kas teic, – jaunie noteikumi skars nepilnus astoņus tūkstošus Latvijas pārtikas aprites uzņēmumu, kuri, iespējams, ražošanā un ēdienu gatavošanā izmanto transtaukskābes. Tas būšot papildu slogs un izmaksas arī Pārtikas un veterinārajam dienestam, kas pašreiz šādas analīzes no produktiem neņem.

Līdz šim daudzas valstis šādus ierobežojumus jau ir pieņēmušas. Tostarp ir, piemēram, Dānija, Austrija, Šveice un Ungārija. Bet ASV trīs gadu laikā plāno pilnībā aizliegt produktus, kas satur transtaukskābes, atzīstot tās par veselībai kaitīgām.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas