Kaislības ap Stambulas konvenciju: varētu pat tikt prasīta Rasnača demisija

0 komentāri

Šodien resursa centra sievietēm Marta birojā notika tikšanās, kas veltīta Stambulas konvencijai. Tajā tika ziņots, ka vairākas nevalstiskās organizācijas kritiski vērtē tieslietu ministra Dzintara Rasnača darbu un varētu prasīt viņa atkāpšanos. Šādu vēlmi šodien izteica arī publicists Ilmārs Šlāpins.

Resursu centra Marta vadītāja Iluta Lāce skaidroja, ka par šādu prasību vairākas nevalstiskās organizācijas varētu kopīgi informēt pēcpusdienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt Tieslietu ministrijas rīkotajā preses konferencē tika sniegta informācija par Latvijas iespējamo rīcību saistībā ar pievienošanos Stambulas konvencijai. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs akcentēja, ka visi aizsardzības pasākumi, kas novērš vardarbību, ir iekļauti Latvijas likumos.

Tieslietu ministrijas pasūtītā analīze par Stambulas konvencijas noderīgumu nodokļu maksātājiem izmaksāja 3000 eiro.

Jau ziņojām, ka šīs konvencijas – pilnajā nosaukumā Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu – būtība ir nepieļaut vardarbību ģimenē un pret sievietēm. 29 lappušu garajā dokumentā ir noteikts, kādi pienākumi valstij jāveic, lai sievieti aizsargātu. Piemēram, par krimināli sodāmu jānosaka psiholoģiskā, fiziskā, seksuālā vardarbība, piespiedu aborts un citi noziegumi.

Foto

Plašāk par Stambulas konvenciju TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas