Kaimiņi ceļ trauksmi, ka deputāts savā zemē kultivē bīstamos latvāņus

1 komentārs

Baldones novada domes deputāta Žaņa Gaujas nekustamais īpašums aizaudzis ar invazīvu un bīstamu augu sugu – latvāņiem. Deputāts par tiem neliekoties ne zinis un ar tiem necīnās. Tikmēr kaimiņi ir satraukušies, ka nešpetnais augs strauji izplatās arī ārpus šā deputāta īpašuma. 

“Varētu tos nopļaut kaut vai pirms ziedēšanas. Citādi tie izplatās kā sērga, un arī pie mums jau ir tikuši. Nav jau tā, ka viņam ir tikai deputāta alga – ir arī zemnieku saimniecība, vajadzīgā tehnika,” sūdzas kaimiņi, pie kuriem latvāņu sērga jau pamazām pārceļo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kaimiņi jau pirms vairākiem gadiem sūdzējušies domei, tāpat runājuši ar pašu deputātu Žani Gauju. Sūdzības domē beigušās tikai ar izteiktu brīdinājumu, savukārt saruna ar pašu deputātu, kā stāsta kaimiņi, bijusi visai augstos toņos, un beigās deputāts esot nometis klausuli.

Sarunā ar Bez Tabu viņš iesaistīties nevēlas, taču atzīst, ka šis nav vienīgais kašķis ar kaimiņiem – ar citiem nāburgiem jau esot tiesājies par citām problēmām. Jautāts par latvāņu kultivēšanu savā zemes gabalā, Ž. Gauja uzskata, ka viņam nebūtu kā īpašāk ar tiem jācīnās, nekā to dara pārējā Latvijā. ”Esmu tāds pats cilvēks kā pārējie,” saka deputāts. Uz Bez Tabu jautājumu, vai viņam kā deputātam nebūtu jārāda priekšzīme tautai, viņš atbild: ”Liecieties mierā. Jūs taču ļoti labi saprotat… Man, re kur, viens kaimiņš ir blakus, ar kuru septiņus gadus tiesājos par kaut kādu ceļu, re kur, vēl viens, re kur vēl viens,” rāda deputāts.

Baldones novada domes priekšsēdētāja situāciju raksturo šādi:

Žanis, kā varējis, ir apkopis, bet, protams, uz sitienu – vienā gadā, to jau izdarīt nevar. Cīnās. Visa Latvija cīnās. Vai tad viens deputāts Žanis Gauja būtu pie lielā zvana jākar?

Tiesa gan, kā noskaidro Bez Tabu, likums arī paredz, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu jācīnās ar invazīvajām kultūrām, pie kādām pieder arī latvāņi. Gadījumos, kad zemes īpašnieks necīnās ar invazīvajām augu sugām, paredz piemērot sodu. Tas var būt brīdinājums vai arī naudas sods līdz 350 eiro apmērā privātpersonām, vai arī pat 1400 eiro – juridiskām personām.

Viens latvānis var saražot vairāk nekā 10 000 sēklu, tādēļ tie izplatās ļoti strauji.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jānis
    0

    Jānis

    Paldies Kauliņu ģimenei par aktivitāti,bet es tikai tagad nesaprotu,kas mani pašu uztrauc vairāk,vai latvāņi ,vai Baldones novada domes priekšsēdētājas vienaldzīgi bezkaunīgā attieksme pret novada iedzīvotājiem,vai novada deputāta vīzdegunīgā attieksme pret vēlētājiem,domāju ka šeit derētu kāda kolektīva vēstule, piemēram VARAM,...nu vismaz opozīcijai..u.t.t.

    12.07.2015 21:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas