Kafijā kofeīna līmenis ir daudz lielāks nekā enerģijas dzērienos, apgalvo tirgotāju pārstāvis

0 komentāri

Kamēr savu kārtu uz trešo lasījumu gaida likums par aizliegumu tirgot enerģijas dzērienu nepilngadīgajiem, tikmēr tirgotāju pārstāvji apņēmušies pierādīt, ka šādi likuma grozījumi tomēr nebūtu atbalstāmi. Viņi uzskata, ka enerģijas dzērieni nav kaitīgāki par citiem kofeīnu saturošiem dzērieniem, turklāt šāds likums var novest pie tiesvedības.

Uz minētajām likuma izmaiņām asi reaģējuši tirgotāji un rūpnieki, kuri uzskata, ka šāds likums kropļos tirgu, turklāt runas par enerģijas dzērienu kaitīgumu esot pārspīlētas. Šāds viedoklis ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LRTK) pieaicinātam austriešu ekspertam, kurš saka, ka kafijā un limonādēs kofeīna saturs ir krietni lielāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto!

“Aizliedzot nepilngadīgajiem tirgot enerģijas dzērienus, Latvija pārkāptu vairākus punktus Eiropas Savienības (ES) līgumā par brīvo tirdzniecību. Enerģijas dzērienu ražotāji ir gatavi vērsties Eiropas tiesā, ja šāds likums tiktu pieņemts. Līdzīgs likums ir pieņemts Lietuvā, un viss liecina, ka sāksies tiesvedība,” tā norādījis Andreass Kadi, pārtikas ķīmijas eksperts.

Viņš arī norādīja, ka enerģijas dzērienu patēriņš Latvijā esot mazs, tāpēc nav pamata šādam aizliegumam. Šāds secinājums viņam radies pēc 2013. gadā veiktā pētījuma datiem, kurā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāju, arī pusaudžu, vidū enerģijas dzērieni nav īpaši populāri, jo kofeīns tiek uzņemts, dzerot tēju un kafiju.

“Latvijas iedzīvotāji kofeīnu patērē pieļaujamos apmēros. Ja viņi dzertu jūtami vairāk kafijas, arī tad robežvērtības diez vai tiktu sasniegtas,” SKDS direktors Andris Kaktiņš.

Uztura speciālisti norāda uz veselības traucējumiem

Neatkarīgi no šiem datiem uztura speciālisti un ārsti tomēr atzinīgi vērtē aizliegumu pārdot nepilngadīgajiem enerģijas dzērienus, jo nav šaubu, ka tie veselībai kaitē. To iespaidā var rasties sirdsdarbības traucējumi un paaugstināties asinsspiediens.

Lolita Neimane, diētas ārste:

Par kafiju runājot, te ir arī citas vielas. Kafija nelielās devās ir pat ieteicama. Enerģijas dzērienam klāt nāk arī cukurs, ko neiesakām. Dienas deva ir 20 gramu. Zinot, ka uz 100 gramiem enerģijas dzēriena ir 9-10 grami cukura, jau tikai 200 ml ir dienas deva ar cukuru.

Pārmērīgais cukura daudzums izraisa arī aptaukošanos. Jaunākā statistika liecina, ka liekais svars ir katram ceturtajam bērnam Latvijā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas