Kādreizējās valsts iestāžu ēkas gadiem stāv tukšas un brūk kopā

0 komentāri

Pagājuši vairāki mēneši kopš VID pārvācies uz jauno mājvietu, aiz sevis atstājot vairākas tukšas ēkas. Lai gan jauni iemītnieki tām jau esot atrasti, vēl līdz šim brīdim atstātajās ēkās svilpo vējš.

Pārvācoties uz pretrunīgās slavas apvīto jaunbūvi, Valsts ieņēmumu dienests kopumā pametis 14 ēkas dažādos Rīgas rajonos. Sešas no tām pieder valstij un par tām atbildīgā iestāde Valsts nekustamie īpašumi apliecina, ka arī turpmāk nami tiks izmantoti lietderīgi.

Visas sešas ēkas jau noskatījušas citas valsts iestādes. Greznajā, bet noplukušajā namā Krišjāņa Valdemāra ielā sev jaunas mājas iegūs Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs, bet Citadeles ielā ievāksies KNAB.

Ēkā Eksporta ielā paplašinājies Iepirkumu uzraudzības birojs, bet Lomonosova ielā telpas rezervētas Probācijas dienestam. Māja Mazajā Nometņu ielā būs izmantota Zemgales priekšpilsētas tiesas vajadzībām, bet kādreizējā centrālajā ēkā Smilšu ielā telpas atradusi Finanšu un līgumu aģentūra.

Pagaidām vairums no ēkām ir tukšas, jo katra ēkā vēl jāpielāgo iestāžu vajadzībām. ”Labā ziņa, ka visus pielāgošanas darbus veic VNĪ, izskatās, ka iestādēm papildus finansējums no valsts budžeta nebūs nepieciešams, lai segtu nomas izdevumus, lai atmaksātu VNĪ izdevumus,” norāda Valsts nekustamie īpašumi valdes loceklis Andrejs Milzarājs.

Dažas no iestādēm jaunajās mājvietās ievāksies līdz gada beigām, citas – vēl tikai nākamajos gados. Pašlaik minētās iestādes telpas īrē no privātajiem izīrētājiem.

Pirms septiņiem gadiem pie jaunām telpām tika arī Iekšlietu ministrija. Bet kādreizējās telpas aizvien ir bez iemītniekiem. Ēkas Raiņa bulvārī jau labu laiku ir izīrētas, bet ir cerība, ka drīzumā tajās sāksies kāda kustība – nomnieks ir būvvaldē apstiprinājis būvprojektu un plānots namus rekonstruēt kā viesnīcu.

Savukārt ēkā iepretim veikalam Stockmann reiz varētu saimniekot ģenerālprokuratūra. ”Mums ir tikai mutiska vienošanās ar FM un VNĪ par iespējamiem risinājumiem, bet kamēr nav ar parakstiem apliecināts un, kamēr nebūs finanses, es tam, protams, tam neticu,” norāda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Pagaidām iestādei nākas dzīvot visai bēdīgos apstākļos – māja Dzirnavu ielā ir uz sabrukšanas robežas. Ievērojamam remontam līdzekļi gadu no gada netiek piešķirti un ēkas liktenis bezmaz vai atkarīgs no aizsargtīklu izturības. Traģiski ir arī ar telpām Ventspilī – tur pat saņemts aizrādījums no domes.

Kopumā ir Rīgā vairāki objekti, kas pašlaik netiek izmantoti, bet tiek lemts, ko arī šiem īpašumiem darīt – pārdot vai saglabāt valstij. Nekustamo īpašumu eksperts Māris Laukalējs piekrīt, ka pašlaik lēmumu pieņemt nav viegli.

Šī problēma nav aktuāla tikai Rīgā. Ārpus galvaspilsētas ir vēl grūtāk atrast pamestām mājām jaunu pielietojumu un saimniekus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas