Kad bija labāk – tagad vai agrāk? Situāciju vērtē “bomzis”, pensionāre un pārdevēja

1 komentārs

Kā saka, pagātnē zāle bija zaļāka un debesis – zilākas, tā uzskata lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju. Ekonomika, demogrāfiskā attīstība, zinātne – pēc iedzīvotāju domām, izaugsme gaidāma nākotnē vai arī savu augstāko punktu ir sasniegusi jau pagātnē. Savukārt tagadni aptaujātie saskata kā drūmāko dzīves punktu.

Nikolajs gadu desmitiem dzīvo Latvijā, bet saka, ka īstas dzīves viņam šeit nav – brīvā Latvijā iztikai viņam jārokas atkritumu konteineros. “Pagātnē bija labāk, kad bija “savienība” – tagad ir Eiropa un basām kājām,” saka Nikolajs. Viņš saka, ka “viss ir nozagts”, “visu naudu ir sagrābušies un aizveduši uz bankām”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr kāda sirmgalve Melānija gan atzīst, ka tagadnē ir labāk nekā pagātnē. Viņa atzīst, – bērnībā dzīvojusi laukos un tur valdījusi nabadzība.

Savukārt 71 gadus vecā Brigita uzskata, ka nodzīvoto gadu laikā nekas daudz nav mainījies. “Es strādāju dažādās vietās – maz maksāja. Nu tagad man ir 71 gads, un pensija tik un tā maza,” saka Brigita.

“Jo tālāk pagātnē ir kāds notikums bijis, jo vieglāk tam ir piedēvēt visu labo, skaisto, ideālo. Nākotne arī ir kā balta lapa, uz kuras var projicēt visu, ko tu gribi,” saka Ivars Austers, psiholoģijas pasniedzējs. Rezumējot – pagātne ir viegli idealizējama, bet nākotne vēl nav nesusi vilšanos.

Ekonomikas ministrijā gan saka, – sākot no deviņdesmito gadu sākuma, tad tagad situācija ir daudz labāka. Savukārt, ja vērtē tā dēvētos “treknos gadus”, tad noteikti cilvēkiem varētu šķist, ka tad dzīve bija labāka nekā tagad. Ņemot vērā pēckrīzes periodu, piemēram, bezdarba līmenis ir samazinājies divkārt.

Skaties video un uzzini arī to, ko jaunieši domā par nākotni!

1 komentārs

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas