Kā tev patīk? Šādi izskatās jaunā un modernizētā pasažieru vilciena lokomotīve

2 komentāri

Jau 155 gadus Latvijas teritorijā pieejams tāds mūsdienās pašsaprotams pārvietošanās veids kā vilciens. Zīmīgi, ka šajā laikā Latvijas dzelzceļnieki ar lepnumu var piedāvāt kādu panākumu – pirmo modernizēto maģistrālo lokomotīvi. Visi darbi notikuši šeit pat, Latvijā, un darbu veicēji lepojas, ka lokomotīvju būvniecība pie mums aizvien ir dzīva.

Tālajā 1861. gadā pirmo reizi sāka kursēt vilciens starp Rīgu un Daugavpili, un ar to aizsākās jauna transportlīdzekļa ēra. Lielo jubileju Latvijas Dzelzceļš atzīmēs visā valstī un pirmais no svētku pasākumiem ir ritekļu jeb vilcienu parāde, kurā iedzīvotāji varēs apskatīt dažādas lokomotīves, sliežu ceļa uzturēšanas mašīnas un restorānvagonus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

No vienas puses lielas, no otras puses dzelzceļš ir konservatīvs transporta veids, jo ritenis ir tāds pats, kāds bija pirms 155 gadiem. Ar lokomotīvēm ir lielas izmaiņas, jo simt gadus izmantojām tvaika lokomotīves, tagad Latvijā izmanto dīzeļlokomotīves.

Foto

Viena šāda dīzeļlokomotīve ir jauns dzelzceļnieku lepnums – Latvijas remontuzņēmumā modernizēta pirmā maģistrālā lokomotīve. Darbu veicēji lepojas, ka joprojām turpināta pagājušā gadsimta sākumā iesāktā tradīcija Latvijā būvēt lokomotīves – tās tiek uzbūvētas teju no jauna.

Ir nomainītas visas vadības, spēka sistēmas. Lokomotīvei pagarināts kalpošanas laiks vēl uz 30 gadiem. No vecās lokomotīves šeit ir palikuši tikai ritošā daļa.

Modernizētā lokomotīvei dabai labvēlīgāka nekā vecie modeļi un divreiz lētāka par jaunu. Ritošā sastāva serviss turpmākajos trijos gados plāno modernizēt vēl 13 šādas transportierīces. Tas maksās 32 miljonus eiro, bet vienlaikus netiek plānots ievērojami paplašināt ražošanu, jo Latvijā līdz 2021.gadam paredzēts veikt dzelzceļa līniju elektrifikāciju.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Kaspars Kārkliņš
  0

  Kaspars Kārkliņš

  kāpēc sēdekļu rindas ir pretējos virzienos?

  21.05.2016 14:18

 • loks
  0

  loks

  Laikam komentāri tiek gaidīti vien no mašīnistiem - kāda man kā pasažierim jēga no mašīnistu kabīnes? Un no tā, ka tikai Siguldas līnijai pa reizei ir lemts pieredzēt šo postsovjetisko brīnumu....?

  21.05.2016 14:10

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas