Kā realizēt Jaungada apņemšanos?

0 komentāri

Ja nav izdevies gada laikā kaut ko paveikt, tad gadu mijā cilvēki ir apņēmības pilni realizēt savas ieceres. Un, šķiet, cik cilvēku, tik apņemšanā, taču kā tās realizēt dzīvē?

”Ir šīs laika šķirtnes, kas mums tīti fizioloģiski nostrādā – kaut kas jauns var sākties. Ļoti bieži šīs apņemšanās ir laika šķirtņu izraisīta,” norāda psihoterapeite Dace Rolava, ”tikai tad, ja es saku, ka ar pirmdienu kaut ko uzsākšu, tad būtu svarīgi arī pateikt mēnesi, datumu un šogad, jo zemapziņa pieņem, ka pirmdiena ir katru nedēļu.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ekstravertie jeb uz āru vērstie cilvēki var negaidot uzsākt realizēt savu apņemšanos – nevajag ne pirmdienu vai jauno gadu, viss var notikt šodien vai rīt. ”Šāda tipa cilvēks izveido kādu mērķi, ko viņš grib sasniegt, tad visa viņa iekšējā programma viņu virza, jo viņš apzinās ieguvumus – būšu tievāks, atmetīšu smēķēšanu, u.c. Šī tipa cilvēkiem ir daudz vieglāk,” uzskata D. Rolava.

Uz iekšu vērstajiem jeb intravertajiem psiholoģiskajiem tipiem ir grūtā mainīties, jo viņiem sasniegumi nav tik svarīgi. ”Iekšēji, savā sarunā ar sevi, ja viņš pieņem lēmumu, tad viņš to var darīt ļoti lēnām, ļoti mierīgi, savā ritmā. Ja viņš izvirzīs kādu mērķi uz kādu noteiktu laiku, tad šo laiku arī var pastiept..,” intravertos tipāžus raksturo D. Rolava.

Protams, svarīgi ir uzsākt kādu apņemšanos, taču būtiska ir arī motivācija. Piemēra, ja kaut ko paveikšu, uzlabosies veselība. Jaungada apņemšanās bieži vien cieš neveiksmi – ja ir izvirzīts nereāls mērķis, un arī pēc pirmajiem klupšanas akmeņiem krūmos tiek mesta plinte. Lai šī apņēmība neizgaistu, svarīgi to izstāstīt tuviniekiem, tā gūstot lielāku atbalstu un nepievilt apkārtējos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas