Kā ir ar tevi? Katrs piektais autovadītājs Latvijā brauc nepiesprādzējies!

0 komentāri

Katrs piektais autovadītājs Latvijā brauc nepiesprādzējies! Ar pasažieriem situācija ir vēl bēdīgāka, tāpēc policija šonedēļ pastiprināti kontrolēs drošības jostu lietošanu.

Ceļu policija reidos aptur automašīnas, kurās jau pa gabalu redzams, ka šoferis nav piesprādzējies. Daudzi gan mēģina ātri aplikt drošības jostu un domā, ka apmuļķos kārtībsargus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk


Policija aptur kādu šoferi:

– Kāpēc nebijāt piesprādzējies?
– Kā nebiju? Biju!
– Jūs piesprādzējāties pēdējā brīdī.
– Kādā pēdējā brīdī? Nē.
– Kad policija ieraudzīja.
– Policija ieraudzīja. Nē. Es jau braucu. Man vienkārši viņa bija tā aiz muguras.
– Bet tā nav droši.
– Nu kā tā ir ērtāk toties.
– Bet tad zūd funkcija drošības jostai.
– Bet tā taču ir mana darīšana.

Tāpat viens aspekts, kam jāpievērš uzmanība, ir mazu bērnu pārvadāšana. Mazāki bērni jāpārvadā atbilstošos automašīnu krēslos, taču bieži vien vecāki steigas dēļ tos lieto nepareizi.

Tāpat arī taksometru vadītāji bieži šajā ziņā grēko un nepievērš uzmanību tam, ka viņu pasažieri nesprādzējas, pat neraugoties uz to, ka tie ir bērni.

Policija aptur taksistu:

– Ja būs kāda ekstrēmā bremzēšana, tu būsi priekšā tur. Vajag sprādzēties.
– Nebūs ekstrēmas bremzēšanas.
– Jā, bet daudz kas Rīgā var gadīties.
– Bet es visu laiku ievēroju distanci, un es 20 gadus pie stūres par taksistu un nekādu problēmu, viss kārtībā.
– Jā, bet saprotiet, jūs ievērojat, bet citi vadītāji, kas neievēro.
– Nu vienalga – 20 gadu laikā nav nekādas ekstrēmas situācijas. Ja es ievēroju, tad aizmugurē paspēs piebremzēt.
– Bet ja nepaspēs piebremzēt?
– Nu kā nepaspēs!!? Ja es ievēroju distanci un turu pusotru mašīnu.
– Jūs, turiet, bet citi vadītāji?
– Nu nebija avārijas!

Tā iekarst ne viens vien šoferis, kas pieķerts bez drošības jostas, un policijai gandrīz nākas mesties vārdu kaujā un pierādīt, ka jostas ir jālieto. Tomēr statistika nav iepriecinoša. Šogad izrakstīti jau 20 565 protokoli, un tas ir aptuveni par 400 protokoliem vairāk nekā pērn.

CSDD apkopotā informācija liecina, ka katrs piektais autovadītājs nav piesprādzējies, katrs ceturtais viņam līdzās sēdošais arī nav piesprādzējies, un katrs otrais aizmugurē sēdošais arī nelieto drošības jostu.

Policisti atzīst, ka autovadītājiem bieži šķiet, ka viņi situāciju kontrolē, tomēr negadījumi liecina par pretējo.

Vienas un tās pašas atrunas policisti dzird bieži – autovadītājs tikko iekāpis automašīnā, nav paspējis piesprādzēties, steidzies, brauc lēni un droši. Bet dažkārt atkārtojas arī īpašas leģendas, kuru patiesumu nevar pārbaudīt, un tāpēc šoferiem smagus pārmetumus neizsaka, bet palaiž ar brīdinājumu.

Sodi par braukšanu nepiesprādzētiem nav bargi – var izteikt brīdinājumu vai arī uzlikt 30 eiro sodu šoferim un 15 eiro sodu pasažierim, tomēr jāatceras, ka drošības josta bieži vien var glābt dzīvību.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas