Kā dzīvo Saeimas deputāts Viļums, kurš saņem lielāko kompensāciju – 616,50 eiro

9 komentāri

Saeimas deputātiem, kas ievēlēti no reģioniem, pienākas transporta un dzīves vietas kompensācija. Bez tabu skaidroja, kas ir lielākie kompensāciju saņēmēji, un kā Rīgā īrētā dzīvoklī dzīvo deputāts Juris Viļums, kas saņem lielāko kompensāciju.

Deputātiem darba algas samaksas lielums ir atkarīgs no vidējās algas lieluma valstī. 2013. gadā tā bija  716 eiro liela un sareizinot to ar koeficientu   3,2  varam noskaidrot  deputāta 2015. gada  mēnešalgu, kas ir  2291 eiro.  Par papildus pienākumu veikšanu algas lielums pieaug ģeometriskā progresijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tā, piemēram, Saeimas priekšsēdētaja  Ināra Mūrniece papildus algai saņem 1239 eiro pirms nodokļu nomaksas, un viņas kopējā alga sasniedz 3530 eiro. Tam visam jāpievieno dažādas kompensācijas. ”Lai nebūtu tāda situācija, ka deputāts, kas ievēlēts no Rīgas, nonāktu izdevīgākā situācijā kā tas, kurš ievēlēts no Rēzeknes [..] pastāv kompensāciju sistēma – īres un ceļu izdevumu kompensācija deputātiem, kas dzīvo tālāk no Rīgas,” skaidro Saeimas preses dienesta vadītājs Juris Vīgulis.

Deputāti, kas dzīvo Rīgā vai tās tuvumā var saņemt tikai transporta izdevumu kompensāciju. Savukārt tiem, kas dzīvo vismaz 40 kilometru attālumā no galvaspilsētas, pienākas telpu īres kompensācija. Komentējot transporta kompensācijas, Vīgulis skaidro: ”Tie, kas dzīvo Rīgā, var saņemt 107 eiro, bet tie, kas dzīvo tālāk nekā 280 kilometrus no Rīgas, var pretendēt līdz pat 716 eiro mēnesī.”

Saeimas darbinieki apkopojuši par līdz šim novembrī izmaksātajām kompensācijām. No 100 deputātiem 41 kompensācijas nesaņem vai nav iesniedzis atbilstošu dokumentus. Bet kas tad ir lielāko kompensāciju saņēmēji?

Trešā vieta – 579,60 eiro

Saskaņas deputāti Valērijs Agešins, Vladimirs Nikonovs un Jānis Tutins

Otrā vieta – 597,60 eiro

Zaļo un Zemnieku savienības biedrs Rihards Eigims

Pirmā vieta 616,50 eiro

Līdera gods pienākas Reģionu apvienības deputātam Jurim Viļumam.

Bez tabu devās viesos pie Saeimas deputāta Jura Viļuma, lai apskatītu, kā dzīvo Rīgā īrētā dzīvoklī deputāts, kurš saņem lielāko kompensāciju Saeimā.

 

 

9 komentāri

TOP komentāri

 • skatītāja Ilze
  +2

  skatītāja Ilze

  Sauklis" viens likums-viena taisnība visiem" ir izsmiekls, tā ir ņirgāšanās par tautu, Kā var vienam cilvēkam maksāt par dzīvokli 616 eiro, tad nosakiet arī kādu noteiktu summu jebkuram darba darītājam, arī pensionāriem. Ko Jūs gribat teikt, ka tie deputāti ir pārcilvēki, ko viņi dara un ko izdarījuši, tik vien kā viens otrs piedzeras un neprot uzvesties. Lai valsts iznomā dienesta viesnīcas, tas noteikti būs daudz lētāk. Ir ārkārtīgi nepatīkami un apkaunojoši dzīvot tik nevienlīdzīgā valstī, kur augšas domā tikai par savas kabatas piestumšanu. Skumji.

  17.01.2015 14:42

 • sieva
  +1

  sieva

  Ja es braucu no Latgales uz Rīgu strādāt, tad man pašai ir jādomā kur es palikšu, kā es varēšu nomaksāt īri par dzīvokli un ko es mutē bāzīšu, bet te lūk - kompensācija!!! paskaidrojiet par ko? Es arī braucu no Latgales uz Rīgu strādāt, nevis gurķoties, kāpēc tad man nepienākas kompensācija? Ar ko deputāts (tautas kalps) tik ļoti atsķiras no manis???

  19.01.2015 10:32

 • Dana
  +1

  Dana

  šajā siturācijā jāsaka tikai viens - izvēlējies profesiju - deputāts - vot i makša par savu izvēli - nevienai citai profesijai no LĪDZVĒRTĪGĀM varām, proti izpildvaras un tiesu varas, šādas kompensācijas netiek piemērotas... uzskatu, ka izvēle ir cilvēku ziņā, tai skaitā arī risks tikt atlaistasm vai neievēlētam... Kāpēc vēlētājiem par to ir jāmaksā??? Turklāt 616 eiro tikai par īri ir tiešām pārspīlēti un uzskatu, ka tas jau sāk palikt smieklīgi, jo, pastāvot šādām nejēdzībām, raudāt jau vairs nav spēka... Deputātiem kompensācijas viena pēc otras, a māmiņām un godīgiem darba ņēmējiem 5 gadus pabalstu griesti pastāvēja... ha

  16.01.2015 20:35

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas