Jūrmalnieki un arhitekti sašutuši par koka dzelzceļa staciju nojaukšanu

2 komentāri

Pie jauniem vilcieniem pagaidām neesam tikuši, taču tūlīt tiksim pie jaunām dzelzceļa staciju ēkām. Daļa Eiropas fondu naudas, kas bija paredzēta pasažieru vilcienu iepirkumam, novirzīta staciju modernizācijai. Tostarp tiks pārbūvētas staciju ēkas Jūrmalā. Vietējie par to nemaz nav priecīgi, jo modernizācijas vārdā tiek nojauktas vēsturiskās koka ēkas un nojumes.

Vaivaru stacijas ēka ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis, kas Jūrmalas pilsētvidi rotājis jau 87 gadus. Taču, Latvijas Dzelzceļa prāt, koka ēka savu ir nokalpojusi un ir aizstājama ar moduļu tipa būvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Strādnieku rosība manāma vairākās Jūrmalas dzelzceļa stacijās, taču Vaivari piedzīvos lielākās pārmaiņas. Pēc pārbūves tiks pacelti peroni, tādējādi senā ēka kļūs zemāka un vairs nevarēs kalpot par pieturu. Turklāt stacijā nepieciešams ierīkot labierīcības, kas vēsturiskajā ēkā neesot iespējams, jo nav vietas. Tāpēc vienīgais risinājums ir jauna būve.

Nojaucot šo ēku, kā jebkurai vēsturiskai ēkai, tai tiks sanumurētas detaļas un ir ideja pārvietot uz citu vietu. Vēsturiskais piemineklis tiks saglabāts, savukārt pasažieriem būs pieejams jaunas, modernākas telpas.

Jau drīzumā senā namiņa vietā sliesies ar koku apšūta moduļa tipa būve. Šīs izmaiņas ir plašākā staciju modernizācijas projektā. Kopumā remontētas 13 Jūrmalas dzelzceļa līnijas stacijas. Demontāža notiek tikai trijās – jau minētajos Vaivaros, Lielupē un Mellužos. Pēdējās divās nojauktas vecās koka nojumes, arī pamatojoties uz peronu pārbūvi. To vietā būs stiklotas pieturvietas.

Par demontāžām sašutuši ir vietējie iedzīvotāji un arhitekti, sakot, ka šādi netiek saglabāta Jūrmalas seja – kūrortpilsētai raksturīgā koka arhitektūra.

Pasažieri pie jaunām pieturām tiek nenotikušā vilcienu iepirkuma dēļ. Latvijas Dzelzceļš atzīst, ka vajadzējis ātrā tempā rast izmantojumu ES dotajai naudai, kas sākotnēji bija domāta jaunu vilcienu iegādei. Kopumā modernizācija izmaksā 15 miljonus eiro. Par šo naudu stacijas ne tikai pārbūvētas, bet arī tiks aprīkotas ar jauniem apziņošanas skaļruņiem un displejiem.

Skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Jūrmalnieks
  +1

  Jūrmalnieks

  Tās jaunās nojumes būs autobusa pieturu nojumes lielumā un lietū 10 pasažieri būs zem nojumes, pārējie mirks, bet tad, kad pāries uz maiņstrāvu, tad vēl dabūs arī nelielu strāvas triecienu lietus un sniega laikā!

  01.11.2015 11:03

 • Koka dzelzceļš
  +1

  Koka dzelzceļš

  un tā stacijas ir viena varena padarīšana.

  01.11.2015 04:27

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas