Jelgavas pusē augļu kokiem atklāta bīstamā bakteriālā iedega

0 komentāri

Jelgavas novadā atkal konstatēta bakteriālā iedega. Šī augļu kokiem bīstamā slimība atklāta divās vietās, tostarp jau pērn slimības skartajā – komercdārzā Akmentiņi, Vilces pagastā, kā arī kādā piemājas dārzā Sesavas pagastā, kas arīdzan atrodas pērn noteiktajā slimības buferzonā.

Slimības skartie koki pagājušonedēļ jau iznīcināti. Atbilstoši normatīvajam regulējumam augu aizsardzības dienesta speciālistu klātbūtnē izcirsti un sadedzināti arī augļu koki 10 metru rādiusā ap infekcijas perēkli. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad slimība tika atklāta 27 vietās, šogad bakteriālā iedega izplatība samazinājusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmo reizi bakteriālā iedega Latvijā tika konstatēta 2007. gadā. Slimību izraisa baktērija, kas izplatās ar vēju, putniem un kukaiņiem. Bakteriālās iedegas pazīmes ir ziedu novīšana un lapu brūnēšana. Pavasarī šīs slimības māktie augi izskatās kā deguši vai sala bojāti. Vienīgais veids, kā ar infekciju cīnīties, ir inficēto koku iznīcināšana.

Video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas