Jelgavas novada skolēni vasaras brīvlaiku pavada eksakto priekšmetu nometnē

0 komentāri

Vasaras brīvlaiks vēl turpinās, bet, paciemojoties Jelgavas novada Teteles pamatskolā, gandrīz pussimts jauniešu, šķiet, jau cītīgi mācās. Tur  notiek nometne, kurā skolēni padziļināti apgūst eksaktos priekšmetus, turklāt pārsvarā praktiski – veicot dažādus eksperimentus un laboratoriskus pētījums. Tomēr visnotaļ pozitīvo jauniešu interesi par fiziku, ķīmiju un bioloģiju, aizēno fakts, ka valstī akūti trūkst šo priekšmetu skolotāji.

50 skolēniem no Jelgavas novada šī nedēļa ļāvusi kļūt par īstiem pētniekiem. Izmērīta putekļu koncentrācija pilsētā, izzināti meža un jūras noslēpumi, un nu jaunieši pēta – cik veselīga vai gluži pretēji – ir pārtika, ko mēs ēdam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nometnes dalībniekiem jāsadalās pa pāriem, katram piešķir kādu augli vai dārzeni un nu , rūpīgi sekojot laboratoriskiem norādījumiem, tiek pētīts, cik šo produkti piesātināti ar nitrātiem.

Kamēr vieni veic laboratoriskus eksperimentus, citi – matemātiskas kalkulācijas.

Šie jaunieši jau visu aizvadīto gadu sestdienās sanākuši kopā un padziļināti apguvuši ķīmiju, fiziku, un bioloģiju. Pretēji tam, ka varētu šķist – mācības vasarā ir mocības, šiem skolēniem nometne ir kā saldais ēdiens.

Nometnes vadītājs stāsta, ka nometne ne tikai rada interesi par eksaktajiem priekšmetiem, bet arī atklāj, cik ļoti šīs zināšanas saistītas ar ikdienas dzīvi.

Eksakto priekšmetu apguve svarīga ir visas valsts mērogā, jo tieši šādu speciālistu Latvijā akūti trūkst. Problēma gan esot arī tajā, ka trūkst skolotāji, kas šos priekšmetu varētu mācīt.

Jelgavas pašvaldība šogad pat palielinājusi fizikas stundu skaitu skolās, taču skolotāju noslogojuma dēļ, tās īsti pat nevarot īstenot.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas