Jelgavas novadā pārapbedīti pirms 100 gadiem krituši strēlnieki

0 komentāri

Jelgavas novada Valgundes pagasta Peitiņu kapos piektdien, 23. oktobrī, guldīti 30 strēlnieku pīšļi. Karavīri, kas, visticamāk, bijuši krievi, 1915. gadā Tīreļpurva apkaimē cīnījās pret vācu karaspēku.

Visticamāk, kauju vietā ir vēl daudzu karavīru mirstīgās atliekas, kas nav pienācīgi apglabātas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai gan pētnieki atraduši 30 karavīru mirstīgās atliekas, zārku, ko guldīt zemes klēpī, ir krietni mazāk – laika zobs cilvēku ķermeņus pazudinājis, vairākos gadījumos pāri palikuši tikai kaulu fragmenti. Nevienu nav izdevies identificēt, zināms, ka tie bijuši krievu karavīri, iespējams, arī kāds latvietis.

Niknākās strēlnieku cīņas pret iebrucējiem norisinājās 1917. gada janvārī. Pēc pulkveža Fridriha Brieža plāna bija paredzēts sadalīt spēkus, dodot triecienu vāciešiem uzreiz divās vietās. Toreiz krita 9000 vīru – trešā daļa no visiem strēlniekiem. Šī epizode, ko gan armijas vadība nespēja pilnībā izmantot, arī radījusi latviešu strēlnieku leģendāro tēlu.

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas