Jelgavas mežos ”siro” brangs lācis; iedzīvotāji ir aicināti nesatraukties

0 komentāri

Jelgavas novada mežos siro lācis. Tas ir liels pārsteigums, jo Zemgalē lāču nav.

Ķepainis pamanīts svētdien no rīta apdzīvotā vietā Vītoliņi. Vietējie iedzīvotāji pieturā gaidījuši autobusu, kad pēkšņi no Lielupes pļavām iznācis lācis, kas pārgājis pāri Kalnciema ceļam un nozudis meža masīvā. Lāča pēdas pēc tam manītas vairāku māju tuvumā. Taču nevienā sētā viņš nav ieklīdis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Aizgāju paskatīties to lauku, no kurienes viņš it kā bija nācis. No Lielupes upes puses. Jā, tur tās pēdas bija svaigas, un tas 100% ir lācis. Nav manīts, ka viņš sētās ietu, tāds mierīgs, nevienam nav uzbrucis, tā kā viss kārtībā. Domāju, ka pašiem arī viņš nav jāaiztiek, lai dzīvo savā nodabā. Gan jau viņš tikai tranzītā šķērso šo teritoriju un viss,” saka mednieks Normunds Salmiņš.

Pētnieki gan aicina iedzīvotājus nekrist panikā, jo iespēja, ka lācis uzbruks, ir mazāka nekā iespēja apmaldīties mežā. Ķepainis, kas, domājams, ir tēviņš, visticamāk, atnācis no Sēlijas, un riesta laikā, kad tiks meklēta lācene, varētu doties atpakaļ.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas