Jelgavā plāno realizēt padomju laikos lolotu ideju – uzbūvēt tiltu dabas “liegumā”

0 komentāri

Jelgavas dome plāno īstenot vēl padomju laikā lolotu ideju – pār Lielupi uzcelt vēl vienu tiltu. Bažas par šā projekta nepieciešamību gan pauž dabas aizstāvji, jo tilts šķērsotu Pils salu, kas ir unikāla un aizsargājama Natura 2000 teritorija.

Projektu Jelgavas dome cer īstenot, piesaistot Eiropas finansējumu, un, ja viss notiks pēc plāna, Jelgavas Ziemeļu tilts varētu tikt pabeigts pēc pieciem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā viens no argumentiem par labu jauna tilta būvei tiek minēta vēlme samazināt automašīnu plūsmu pilsētas centrā. Pašlaik Jelgavas centram ik dienu cauri izbrauc aptuveni 40 tūkstoši automašīnu, un jauns tilts ļautu daļu no tām novirzīt. Kā vēl viens arguments tilta būvniecībai tiek minēts fakts, ka tilts būtu loģisks savienojums diviem pilsētas mikrorajoniem, kas savulaik būvēti rēķinoties, ka kādreiz taps arī tilts. Jelgavas dome akcentē, ka ideja par tā dēvēto Ziemeļu tiltu ir vairāk nekā pusgadsimtu sena.

Foto:

Tomēr tilta būvniecība tiek saistīta ar dabas izpostīšanu. Tam būtu jāšķērso Jelgavas pils sala, kas ir Eiropas nozīmes aizsargājama teritorija, kas iekļauta Natura 2000 sarakstā.

Jelgavas domē gan akcentē, ka ietekmes uz vidi novērtējums tikai tagad sākas, un arī pilsēta ir ieinteresēta, lai tilts dabas liegumu ietekmētu pēc iespējas mazāk.

Šobrīd gan projekts ir pašā sākuma stadijā – no trijām projekta skicēm izvēlēta viena, ar ko publiskā apspriešanā iepazīstināti arī iedzīvotāji.

Tilta būvniecības izmaksas vēl nav aprēķinātas, tās varēs lēst tikai pēc ietekmes uz vidi novērtējuma. No tā būs atkarīgs, kādu tiltu celt un kādas tehnoloģijas izmantot. Domes dokumentos kā aptuvenā tilta un tā pievadceļu būvniecības summa figurē 70 miljoni eiro.

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas