Jaunieši nešķiro “spaisu” un marihuānu, bet izvēlas lētāko

0 komentāri
Jaunieši nešķiro “spaisu” un marihuānu, bet izvēlas lētāko
Foto: LETA

Latvijā praktizējošie farmaceiti asi iebilst pret jebkādiem mēģinājumiem legalizēt, dekriminalizēt vai citā veidā atvieglot brīvo narkotisko vielu apriti valstī.

Farmācijas nozares darbinieki akcentē, ka šādas publiskas iniciatīvas virzīšana uz Saeimu saasina jauniešu interesi par vieglajām narkotikām un pati par sevi ir bīstama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Diemžēl vēl joprojām saglabājas tendence, ka jauniešu vidū ārkārtīgi moderni ir uzpīpēt ”zālīti”. Turklāt viņi īpaši nešķiro, vai tas ir augu maisījums “spice” vai marihuāna, un izvēlas to, kas ir pieejamāks vai lētāks,” uzsver LFB valdes locekle Alla Čudovska.

Farmaceitu novērojumi liecina, ka vieglo narkotiku lietotāju vidū biežāk nekā meitenes sastopami puiši. “Nereti mums nākas vērot narkotisko vai apreibinošo vielu lietošanas sekas. Ir gadījumi, kad jaunieši nāk pie mums pēc pirmās palīdzības, jo kļuvis slikti un sākusies vemšana, deguna asiņošana un citi simptomi, kuri liecina par smagu narkotiku nodarīto kaitējumu veselībai. Skats tādos gadījumos ir baiss! Bieži vien šie pusaudži ir sabijušies, dezorientēti laikā un telpā, brīžiem visai agresīvi un bīstami apkārtējiem. Viņi vairs neatbild par savu rīcību un bieži vien neko neatceras,” stāsta Ina Novikova Mēness aptieka farmaceite.

Farmaceiti uzsver, ka, paverot durvis šādām likumdošanas iniciatīvām, apzināti pakļaujam jauno paaudzi riskam gūt atkarību no narkotiskām vielām un sekmējam jauniešu interesi par vieglajām narkotikām.

“Iniciatīvas autori apzināti maldina sabiedrību par marihuānas brīvu pieejamību Igaunijā un citās ES valstīs, kā arī par tās plaši pazīstamo ārstniecisko efektu,” skaidro Alla Čudovska.

Farmaceiti atgādina, ka narkotisko vielu izmantošana medicīnas vai ārstēšanas nolūkos Latvijas Republikā ir stingri reglamentēta. “Pašreiz likums paredz stingro uzskaiti un sevišķi drošas uzglabāšanas normas (zāles glabājas seifā) jebkurām narkotiskas vielas saturošām zālēm. Šīs zāles nav pieejamas bez receptes, bet par to apriti katra aptieka ik mēnesi atskaitās Nacionālajam veselības dienestam, kas sadarbībā ar citām valsts iestādēm pastiprināti seko līdzi šīs zāļu grupas apritei,” teic Ina Novikova.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas