Jaunie vienā darbavietā nostrādā mazāk par pusotru gadu, secināts pētījumā

0 komentāri
Jaunie vienā darbavietā nostrādā mazāk par pusotru gadu, secināts pētījumā
FOTO: LETA

18–29 gadu vecumā darbinieks vienā uzņēmumā vidēji nostrādā 14,2 mēnešus, tad 30–45 gadus veci darbinieki divreiz ilgāk – vidēji 30 mēnešus, bet darbinieki, kas vecāki par 46 gadiem, darbavietu maina vēl retāk un vienā uzņēmumā strādā vidēji 74 mēnešus, liecina darba portāla cvmarket.lv pētījuma rezultāti.

Gados jauni darbinieki cenšas iegūt lielāku pieredzi, ir dinamiskāki, nedaudz nepacietīgāki un darbavietas maina biežāk. Tas ir izaicinājums darba devējam – ir jārēķinās ar gados jaunu darbinieku mainību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunajiem ir svarīga karjeras izaugsmes iespēja uzņēmumā. Zināms, ka jau daudzi CV Market klienti, cenšoties veidot stabilus darba kolektīvus, īpaši piepūlas, lai nodrošinātu interesantu, dinamisku darba vidi, vienlaikus piedāvājot karjeras izaugsmes iespējas.

Darbinieku vecuma saistība ar vienā darbavietā nostrādāto laiku nav tikai Latvijai raksturīga tendence. Veicot CV datubāzes informācijas analīzi arī citās CV Market filiālēs Baltijā, secinājumi līdzīgi: Lietuvā darbinieki, kas jaunāki par 30 gadiem, vienā darba vietā strādā vidēji 17,1 mēnešus, Igaunijā – 19,4 mēnešus, bet gados vecāki darbinieki – Lietuvā vidēji 80 mēnešus, Igaunijā – 69,4 mēnešus.

Latvijā izlases veidā tika analizēti aptuveni 9000 CV Market datubāzē reģistrēti CV, tajos norādītais darba ilgums vienā darbavietā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas