Jaunie elektrības tarifi nav godīgi pret tiem, kas elektrību tērējuši maz, uzskata eksperti

0 komentāri

No 1. augusta par elektrību būs jāmaksā arī tiem, kuri to nemaz netērē. To paredz jaunie elektroenerģijas sadales tarifi, kurus šodien apstiprināja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Eksperti gan mierina, ka fiksētā ikmēneša maksa nevarēs pārsniegt pusotru eiro, un tiem, kas elektrību tērē ļoti daudz, rēķini varētu pat kļūt mazāki.

Augustā visos elektrības rēķinos parādīsies jauna ailīte – maksa par pieslēgumu. Tā kopā ar PVN būs viens eiro un piecdesmit centi. Tomēr ne visiem tik tiešām šī nauda būs jāmaksā. Līdz ar jauninājumu par 20% tiks samazināts tarifs, ko Sadales tīkls prasa par katru piegādāto kilovatstundu. Būtībā – jo vairāk elektrības tērē, jo lētāka tā ir.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tarifu izmaiņas rosināja uzņēmums Sadales tīkls, kurš tādējādi grib iegūt vairāk naudas elektrības vadu labošanai. Jaunā sistēma gan būs ļoti neizdevīga tādiem elektrības tērētājiem, kā garāžas un mazdārziņi, kuri līdz šim maksāja labi ja dažus centus mēnesī. Bet šādu neaktīvo pieslēgumu esot 100 000 un eksperti atzīst, – nav īsti godīgi, ka viņu pieslēgumus sponsorē citi.

Viņš norāda, ka šobrīd esot ļoti piemērots brīdis jauna maksājuma ieviešanai, jo elektrības cenas biržās turpina kristies un cilvēkiem būs vieglāk to paciest. Jāpiebilst, ka saskaņā ar paša Sadales tīkla aprēķiniem, jaunais tarifs elektrības cenu nemainīs vai pat mazliet samazinās 700 000 mājsaimniecību.

Foto

Skaties video!

ttp://tvplay.skaties.lv/parraides/lnt-zinas/731988?autostart=true

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas